Maliye Bakanlığı'nda "Uzman"

Dostlar merhaba,

hani geriye dönüp seneler öncesinden elini biraktiginiz ve tekrar tutmak istediginiz de ulasamadiginiz insanlar vardir ya. iste ben onlardan birine ulasmaya calisiyorum.

sorum aslinda su sekilde: tek bildigim TC. Maliye Bakanliginda Uzman pozisyonunda calisan ve İstanbul'da ikamet eden bi arkadasimi ariyorum. daha dogrusu karsisina cikmak istiyorum. nasil ulasabilirim? belirli bir merkezi var midir? yok daginik durumdalar midir falan felan...

not: facebook, vs.. demeyin de haci suraya git ogle yemeklerini surdan yiyorlar deyin. canimi yiyin.

tesekkurler.

Maliye Bakanlığında bir çok alt kurum var ne yazıkki. Vergi daireleri, defterdarlık vs. İsterseniz cağaloğlundaki istanbul defterdarlığını bir kolaçan edin.

  • king lizard  (20.11.12 21:06:12)
hocam kanyon'un yanında gelirler kontrolörlüğü var, büyük ihtimal orada çalışıyordur.

  • [silinmiş]  (20.11.12 21:07:31)
benim annem uzman, bir vergi dairesinde çalışıyor ve istanbulda min. 15-20 tane vergi dairesi olduğunu düşünürseniz epey zor malesef. uzman kadrosu çok genel bir kadro.

edit: gelirler kordinatörlüğünde uzman olmaz büyük ihtimal, orada vergi müfettişleri olur. ama oradaki memurlardan uzman olanlar olabilir.

uzman şöyle bir kadro, memur'un bir üst seviyesi gibi düşünebilirsiniz. ancak memurla aralarında bir ast üst ilişkisi yok. kıdemli memur gibi. yani maliye bakanlığının biriminin olduğu her yerde muhtemelen bir uzman vardır. (bu arada son 5 yılda uzman olmayan memur sayısı kalmadı neredeyse diye de düşünüp öyle hesaplayın)
  • insan opusen hayvandir  (20.11.12 21:10:31 ~ 21:13:26)