Kindle Etrafında Toplanan Sorular

Kindle alsam Türkiyede yeterince kullanabilir miyim? Özellikle Türkçe -korsan veya ücretli- e-kitap bulma hususunda sıkıntı yaşar mıyım? Yoksa normal kitaba devam mı?

Not yazıp saklayabiliyor muyuz bu aletle?

Kindle paperwhite nasıl? E-ink felsefesine aykırı mı bunun kullandığı ışık? Göz yoruyor mu?

Tikler gelecek.

  • unalub  (15.11.12 22:52:21)
ben kindle kullanıyorum e-ink olan ışıksız gayet memnunum. sözlükte yeterince araştırırsan türkçe e-kitap yayınlayan bir sürü site bulabilirsin ki paylaşımları gayet yeterlidir. ayrıca calibre programı sayesinde ve kindleın 1-2 aplikasyonu sayesinde dosyalarını rahatça epub formatına dönüştürerek makinaya atabilirsin. Ayrıca pdfleri de çalıştırıyor aralarında bazı farklar olsa da bana çok engel olmadı. yavaş yavaş ücretli orjinal ekitaplar da türkiye de yaygınlaşacak o zaman daha rahatlar işler. Kindleın paperwhite ı e-ink için özel tasarlanmış ışık verecek bildiğim kadarıyla böylece göz yormayı da engellemiş olacaklar ama bilmiyorum tam olarak yalan olmasın. Uzun lafın kısası son zamanlarda yaptığım en iyi şey kindle almak oldu diyebilirim. Bir de sen tam olarak ne için kullanacaksın kitap okusam yeter diyorsan eyvallah ama akademik çalışacağım diyorsan onun birkaç sıkıntısı var onu da anlatırım.

  • dblaine  (15.11.12 23:35:50)
evet not yazıp saklayabiliyorsun sonra my clippings klasörüne girip ne yazmışım ne etmişim kontrol edebiliyorsun. İngilizce metinlerde kelimenin yanına gittiğinde kindleın sözlüğü o kelimenin ingilizceden ingilizceye açıklamasını altta gösteriyor. türkçe sözlükler de var ama hiç kullanmadım.

  • dblaine  (15.11.12 23:38:15)