KPDS ÜDS yi döver mi?

İş başvurularında ingilizce bilgisini göstermek amacıyla şu sınavlardan birini vereyim dedim.

Tabii hayat bu.. önündeki bikaç ayı bile göremeyen biri için:

- İlerde kamuya girme durumu çıkarsa KPDS almak daha mı geçerli?
- Yüksek lisansı bitirince üniversitede kalma durumu da olabilir..

Hangisi daha çok işime yarar?

Bi KPDS alsam hepsine gider mi? Yoksa okulda asistanlığa başvursam 'vay sen KPDS almışsın, kamuya girecekmişsin, burada ne işin var?' derler mi??

Evet yükselenim başak, kafam ondan her şeyde bu kadar detaylı hinlik düşünüyor sanırım..

üniversitede kpds puanına göre dil farkı alabiliyorsun zaten.
kpds ve üds birbirine denk bu arada. ama sadece kpds ile dil farkı alabiliyorsun diye biliyorum.

(kpds puanıyla vakıf üniversitesine de devlet üniversitesine de kabul edildim yani)
  • kayranin kedisi  (02.09.12 22:00:02)
dereceleri aşağı yukarı eşit ama kpds üds yi döver, kpds her yerde işine yarar..

  • anonimyususer  (02.09.12 22:05:18 ~ 22:05:52)
kpds +1

  • yue  (02.09.12 22:14:12)
üds daha zor

  • Google01  (02.09.12 23:11:40)
Kpds, üds'den daha zordur. Aşağı yukarı 20 puan kadar fark atar. Yani üds'den 70 küsur alan kişilerin kpds'den 50 küsurda kaldıklarını biliyorum. (Son bir kaç yılki durumdan haberim yok).
KPDS memuriyete, üds akademik işlere daha uygundur.
Birinden birine girin, elinizde bir referans olsun, sonra ihtiyaca göre diğerine de girersiniz.
  • firez  (02.09.12 23:45:15 ~ 23:45:31)