Bir "zorunlu genel sağlık sigortası" vardı ne oldu ona?

güya yaptırmayan ayda 213TL ödeyecekti. günlerce peşinden koşup, sabahın dördünde-beşinde gidip sıra alıp anca halledebilmiştim. e ne oldu, bunu yapmayıp da 213TL ödeyen var mı? ben görmedim, duymadım. alemin safı yine benim galiba, cebelleştiğimizle kaldık.

sizin yaptıklarınızı yapmamanın iki yaptırımı var:

1- devlete bağlı sağlık kuruluşlarından ücretsiz (ya da indirimli) yararlanamıyorlar.

2- bu borç sürekli her ay hanelerine yazılıyor, ileride sgk bu borcu almak için hukuki haklarını kullanıp icraya verebilir.

kısacası parası varsa ve sallamadıysa sorun yok da parası yoksa ve de sallamıyorsa günün birinde devlet baba öpücük isteyebilir bu kişilerden. hem de yüklü bir şekilde.
  • demcan  (06.08.12 11:24:07)
ödeyen olmasa bile devlet yakaladığını öpüyor. yani borçlandırıyor.

esgm.sgk.gov.tr

bu adresten borcun var mı yok mu görebilirsin.
  • kumulatifvergimatrahi  (06.08.12 11:28:13)