Müslüman'ın Kafiri "Katli Vacip" Yapması Ne Demek?

Habervaktim.com daki müslüman yazarları ve altındaki yorumları okuyordum. Birkaç gündür islama inanmayanları katli vacip yapalım, örgütlenelim gibi yorumlar görüyorum...

Katli vacip yapmak ne demek?
,
Müslüman Katli vacip yapınca bunun inanmayanlara ne gibi faydası olacak?

Ekran görüntüsü burada ve ekte;

i.imgur.com

oldurmek serbest.

haberlerde duyarsin ya;

katledildi.
vacip de caizle akraba bir kelime.

yani katletmek caiz.
  • keltikfrost  (04.07.12 14:57:31 ~ 14:58:39)
faydası yok, öldürüyorlar. aslında katli vacip yapalım yanlış bir ifade. inanmayanların katli vaciptir, dense daha düzgün olur onların kafada.

  • klassno  (04.07.12 14:59:16)
Oha! o zaman bu hayırlı bişey değil, nasıl bunları gazetede böyle alenen yazabiliyorlar...halkı kine teşvik etmek gibi yasalar yokmuydu? Birde islam hoşgörü diniydi yanlış hatırlamıyorsam...bu yorumlar ne iş yaaa..bide gazete bu ya kişisel sitede değil..yuhh

  • denizaya  (04.07.12 15:08:23)
karincayi bile incitme..
ama gavurun katli vaciptir..
oldu..
  • uyku semesi  (04.07.12 15:20:52)
sen onlara ve burdakilere aldirma. ozunde dinlerin hepsi iyiligi, guzelligi emreder. iste bazi insanlar orasindan burasindan anliyor ve bu firsattan istifade eden din dusmanlari da kisilerin hatalarini dine malediyor.

  • keltikfrost  (04.07.12 15:25:46 ~ 15:27:20)
'bu firsattan istifade eden din dusmanlari'
...tabi dini sorgulayan ve o dinin tutarsız ve yobaz kısımlarını eleştiren insanlar din düşmanı oluyor evet
dininizden olmayan insanları öldürmeyi emir olarak görüp bu düşünceyi eleşiren insanlara yobaz demek tam size göre bravo ve tabi din düşmanıyım bende ;
uff bu din ne gıcık yha snr olyorz....!!1!
  • stayout  (04.07.12 17:19:22)