Sony Xperia S & HTC One X Karşılaştırma

Symbian'dan bıktım usandım. Android'e geçicem geçicem de bu 2 telefon arasında kaldım, karar veremiyorum.

-HTC One X
-Sony Xperia S

Benim için önemli olan:

Güncellemeler konusunda başımı ağrıtmasın. Hızlı olsun, bir daha telefon değiştirmeyi istemeyeyim bozulana kadar. Zaten şunun şusu çıkmış üst modelle hemen değiştireyim mantığında biri değilim.

Gönlüm HTC'den yana ancak sorunlu çıktığını söyleyen çok oldu. Kamerasıyla olsun, hem de fiyat/performans açısından Sony Xperia S daha mantıklı gibi. En azından kağıt üstünde. Sony diye çekincem var yine de. O yüzden seçim yapamadım. Fikir ve önerilerinize ihtiyacım var =)

HTC One X çok daha akıllıca bir seçim olur. Çok daha hızlı. Benchmark testleri One X'in uçtuğunu söylüyor. Dört çekirdekli zaten. Ekran kalitesi çok güçlü. Sony Xperia S biraz daha basit kalıyor yanında. Çok bir olayı yok. HTC'nin Sense arayüzü çok pratik. İnsanın kanı ısınıyor hem. 1 saniye gibi bir sürede fotoğraf veya video moduna geçip çekime başlayabiliyorsun. Saniyede bilmemkaç poz fotoğraf çekebiliyor seri bir şekilde. One X'in ekranı 4.7 inç fakat. Yani normalden büyük. O da internette gezinmek için video izlemek için ideal. Fakat tabii bazı kişiler büyük ekrana alışamayabiliyor. Xperia S'in ekran boyutu ise 4.3. Belki o açıdan büyük ekran sana zor gelebilir, bilemiyorum. O tamamen senin kullanım alışkanlığı ile ilgili bir şey.

Bir teknoloji dergisinin yazı işleri sorumlusu olarak benim önerim One X.
  • deckard  (04.06.12 16:21:05)
HTC One X'in bootloader'ı kilitli geliyor; yani rootlarken ve/veya custom rom kurarken çok büyük sorunlar yaşaman olası. Üzerine biraz daha koyup Samsung Galaxy SIII'ü almayı düşünebilirsin...

  • metal revolution  (04.06.12 19:42:17)
Çok teşekkürler. İnternet kullanımı açısından büyük olması benim için bir artı. Bu tarz telefonlar için boyutu ideal alışmakta zorlanacak olsam da.

Samsung Galaxy Siii için; mediamarkt'a gittiğimde bakma, kurcalama şansım oldu ancak telefon nedense çok tipsiz geldi gözüme. Özellikler açısından farkındayım on numara telefon ama ısınamadım bir türlü. O yüzden seçeneklerin arasına koymadım. Gözüm alışırsa biraz belki o zaman sevimli gelmeye başlar :)
  • patiska  (04.06.12 20:44:12)