32bit & 64bit

iyi akşamlar arkadaşlar.

benim bilgisayarım 32bit diye biliyordum. sonra bilgisayarı formatlarken karşıma sadece 64bitlik seçenekler geldi. ben de mecburen öyle kurdum. şimdi bilgisayar çalışıyor. ancak bu durumda dahi, işlemcinin 32bit olma şansı var mı? nası bi durumdayız allasen?

(bkz: işlemci) başka bir şey (bkz: işletim sistemi) ayrı bir şey. bunları ayırt edersen, sorunu da çözmüş olacaksın zaten. bilgisayar çalışacak tabii çünkü 32 bitlik değil 64 bitlik bir işletim sistemi kurmuşsun. onu kaldırıp tekrar 32 bitlik bir işletim sistemi kurmak senin elinde.

  • baldur2  (10.03.12 21:06:15)
32bit'lik bir işlemci ile, 64bit'lik windows kuramazsın zaten.

  • waryemez  (10.03.12 21:10:26)
64 bit işletim sistemiyle çalışıyorsa işlemci 64 bit destekliyordur. bazı programlar hariç çok bir performans farkı görmezsin bildiğim kadarıyla, ama sürücülerin 64 bit versiyonlarını yüklemeye dikkat et. 64 bit işletim sistemine 32 bit sürücüler yüklersen çalışmaz.

aygıt yönetimi'nden hangi donanım parçalarının sürücüleri sorunlu diye bakmanı öneririm.
  • cro magnon  (10.03.12 21:10:47)