Cep telefonları için olan micro sd kartların "klas"ı neyi ifade eder?

çok önemli mi bu klas?

4 klas nasıl mesela?

Hızını ifade eder. 2 en yavaş 10 en hızlı. 4 idare eder.

  • drip nick i zaten kullanilmakta  (03.03.12 01:28:58)
4 ortalama bir class. Yazma okuma oranları farklıdır classların, şu anda o tabloyu aramadkla uğraşamadım.

Kart classının yüksek olması karta yazımın daha hızlı olmasını sağlar. Bu da, HQ videolar ve fotoğraflar demek.

Class yükseldikçe fiyat artabiliyor
  • bonjurkes  (03.03.12 01:30:43)
fotograf neyse de video ceken alete class 4 takmak kotu sonuclar doguruyor. aletin kamerasi iyiyse video sanki takilirmis gibi boyle lagli ilerliyor.

class 6 giris seviyesi benim gozumde. 8 olursa iyi 10 la arasinda cok fark yok zaten.
  • entrapmen  (03.03.12 02:02:23)
4 class yazma hızı 3.5-4 mb/sn arasında gidip gelir, dosya parçalanmış değilse
10 class da 8-10 mb/sn arasında yazar.

bence önemli, full hd video çekebilmek için, ya da usb olarak kullandığında hızlı dosya atabilmek için önemli.
  • dieselsingle2  (03.03.12 02:07:07)
class 6 full hd kayıt için gereken en alt donanım. öyle hesap et

  • yuto  (03.03.12 03:36:45)