"balat" adlı parça incesaz'ın mı?

güzel dostlar,canlar..
ekmek teknesinden de hatırlayacağınız "balat" adlı şaheser müziğin Grup Yorum'a mı İncesaz'a mı ait olduğu hakkında şüphelerim var.
şimdi vereceğim linktewww.ttnetmuzik.com.tr grup yorum'a ait olduğu söylenirken(7.şarkı)
bu linkte isewww.ttnetmuzik.com.tr incesaz'a ait olduğu görülüyor.(8.şarkı)
ayrıca kavun.mynet.com

tr.wikipedia.org

lütfen bilen,gören aydınlatsın.

not:anonim değilmiş.

edit:imla

ekmek teknesinde olan grup yorum'un sorduğun buysa. parça kime ait onu bilmiyorum.

buraya kadar gelmişken incesaz versiyonu döver diyip gidiyorum.
  • cagdassalur  (21.11.11 13:23:02)
ekmek teknesindeki ile grup yorum ve incesaz'ın aynı şeyler.
incesaz versiyonu derken?
her iki grubun altından da dinlediğimiz müzik,melodisinden aranjmanına aynı ben versiyon farkı göremedim?
  • vcellist  (21.11.11 13:41:29)
incesaz'a ait. grup yorum'un olayla alakası yok.

  • holydreamer  (21.11.11 15:11:14)
yalnız grup yorum'un resmi sitesinde de aynı eser "kalan touring artists" adlı albümde grup yorum'un parçası olarak gösteriliyor.zaten yukarıda verdim linkleri.ttmüzik yanlış yazdı da resmi sitelerinde de mi yanlış yazcak adamlar:)
İncesaz | Albümler | İki / Eylül Şarkıları-Balat
Grup Yorum | Albümler | Kalan Touring Artists-Balat

aynı şarkı iki farklı albüm iki farklı grup?
  • vcellist  (21.11.11 16:47:38)
şarkının bestesi büyük üstad cengiz onural'a aittir. kaldı ki beste, ben incesaz eseriyim diye bas bas bağırıyor :)

  • holydreamer  (21.11.11 18:46:22)