duyuru'da "bağıntılı" aramak ne demek?

yani?

(git: 310874)

bağıntılı -> sort by relevance
  • demcan  (18.11.11 23:11:11)
demcan sağolasın ama ben anlamadım hala. biri açıklayabilir mi?

  • yasakani  (18.11.11 23:20:45)
en ilişkili sonuclar en üstte çıksın istiyorsan onu seçiyorsun.

  • MBrain  (18.11.11 23:24:15)
iyi de ilişkili sonuç ne demek?

  • yasakani  (18.11.11 23:26:32)
mesela "akşam" kelimesini aratmışsınız. bağıntılı sıralarsanız en başta en yakın kelimeyi içeren duyuruyu getirir. örnek:
1- akşam keyfi programı
2- bir bahar akşamı
3- arabanın yürüyen aksamı
4- aşkım baksana bana
5- ilk aşamayı geçemedim
  • thunder thunder thunder thundercats  (18.11.11 23:29:59)
yani birebir yazdığınız kelimeyi içermese bile, o kelimenin çağrışımlarını (ya da yaklaşık yazılımlarını) sonuç listesinde göstemeye yarayan bir özellik.

arama yöntemini bilmediğimden detaylarını veremeyeceğim ama aşağı yukarı bu işe yaraması için orada. ne kadar başarılı olduğu da tartışılabilir.
  • demcan  (18.11.11 23:30:24)
arkadaşlar şöyle sorayım o zaman:

şimdi bir yazar adıyla arama yapınca "bağıntılı" aramak neyi değiştiriyor? neye göre sonuçlar sıralanıyor?
  • yasakani  (18.11.11 23:35:28)
aranacak kısım boşsa bir şey değişmiyor

  • thunder thunder thunder thundercats  (18.11.11 23:45:24)
www.eksiduyuru.com

kullanıcı ismi: yasakani diye arama yaptığın zaman bağıntılı seçildiğinde, eğer duyurunun cevaplarında yasakani geçiyorsa onlar en üste çıkıyor, kalanlar da tarihe göre sıralanmış. Amaç aslında kullanıcıya olabildiğince en iyi sonucu verebilmek.
  • MBrain  (19.11.11 01:45:28)