yeni pc & eski pc

4 sene önce almıştım bi lap top, zaman zarfında

- şarjı bi kaç ay içinde gitti, bidahada yenisini almadım. ööyle idare ediorum şarj aletini takıp ama o şarj aletide 2 kere bozuldu. şu anki 3. şarj aleti yani

şimdi birde klavyesine dökülen sıvıdan ötürü klavye gitti, yenilemek lazım.

ikinci eline baktım 500 tl civarı para biçmişler.

napim karar veremedim. şimdi gidip tuş takımı, şarj(batarya) alıp bu ciihazla devam mı edim. yoksa elden çıkartıp yenisinimi alim?

model: hp pavillion dv6580et

yeni al. modelinden anlayamayız (valla bakmaya üşendim netten) ama benim pc ortalama bir pc (masaüstü) ve iki yıl kadar önce yenilemiştim. buna rağmen bazı şeylerde zorlanıyor artık. yani 4 yıllık pc 1-2 yıl sonra mesela hd'de falan sorun çıkaracak kadar eskimiş olur. mesela ben en kısa zamanda (ne kadar kısa bilmiyorum :) i7 olmadı i5 bir sisteme geçmek istiyorum. tabi para bulunca. not: yine masaüstü tabi.

  • ben smyrna  (09.11.11 19:17:15)
goo.gl
bu arada sizin pcnin pili ile ilgili bir güvenlik sorunu varmış zamanında. ve geri çağırılmış. yani sizinki güvenlik sorunu ile değil bozulduğu için nanay olmuş ama bi şansınızı deneyin, seri numarasını kontrol edin ve uyumlu ise bence hp'yi bi arayın. belki yeni pil alırsınız :)

  • ben smyrna  (09.11.11 19:18:57)
Yenisini al dost...
4 yıllık bir bilgisayar mutlaka sorun çıkarmaya başlar.

  • livaneli kadir  (09.11.11 19:22:20)
bana kalırsa elden çıkart. 500 hiç fena bir meblağ değil. laptoplar zaten doğası gereği çok uzun süreler kullanılmaya müsait değil. masaüstü bilgisayarları bile normal şartlarda zorlayacak bir süreden bahsediyoruz.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (09.11.11 19:23:41 ~ 19:24:33)