Sales engineer , Project Management & Supplier Quality Engineer pozisyonlarından hangisini secmeli

elektrik elektronik mühendisi için bir enerji firmasının aşağıdaki pozisyonları için iş ilanları var da bunlardan hangisine başvurulsa işe girme olasılığı daha yuksek olur ve daha kıyaktır guzeldir kariyer açısından çalışma şartları açısından iş memnuniyeti açısından hangi pozisyona başvurmalı çok da fikrimiz yok bu pozisyonlardan birinde çalışan varsa bi fikrinizi alabilirmiyiz.sanki bana en çok proje yonetim muhendisiliği ile satış muhendisliği daha iyimiş gibi geliyor ne dersiniz .

Sales Engineer

Project Management Engineer

Supplier Quality Engineer

Tendering & Project Manager

bahsettiğiniz ilanlar türkiye pazarındaki areva- abb elektrik kapışmasının açtığı pozisyonlar. satış mühendisliği hareketli iştir arabayı altınıza verirler projecileri inşaat şirketlerini ve şantiyeleri dolaşırsınız. bu yaklaşık haftada 800 km demek oluyor. proje yönetim mühendisliği ise muhtemelen bu şirketlerin gebze çevresindeki üslerinde otur bütün gün araştır şeklinde oluyor. kimisi dışarıda çalışmayı sever kimisi de içeride. sahaya çıkarsan satışçı olarak herkes sana yaptığın satışı sorar. aylık yaptığın satışı diğer bölgelerle karşılaştırırlar. hedef koyarlarsa stress olur. içeride çalışırsan şirketin beklentisi içeride işlerin yürümesi ve senin firmaya kendinden ne katabildiğindir.

bu ilanları veren firmalar son günlerde türkiye pazarında ciddi yatırımlar yapıyorlar. sizin bu pozisyonlar arevaya ait abb schneider electric, emerson ve johnson controls gibi firmalara da başvurun.
  • yazar kasa  (29.06.08 22:51:40)