"Melon shot" diye bir içki içtim. Ne olabilir bu ?

Geçen bir partide çok methini duyduğum için cardinal melon istedim. barmen cardinal melon olmadığını ama "melon shot" verebileceğini söyledi. tamam dedim. böyle sarımsı, şeffafımsı tabiri caizse biraz sidiğe benzer bir rengi var. nefis kavun kokuyor. tadı da kavun tadını baya bir vermekle beraber hafif de yakıyor yani alkolünü hafiften hissettiriyor. ama sek aromalı vodka gibi alev gibi de geçmiyor boğazdan.

bu içkinin ne olduğunu bilen var mı ?

keglevich in kavunlusunu içmiş olabilir misin bilmiyorum ama mutlaka iç cardinaldan daha güzel. oda kokusu olarak bile kullanılabilir nasıl bir aromadır o :)

  • jedilance  (12.10.11 01:03:33)
votkaya kavun aroması katılmış diye tahmin ediyorum. ayrı var öyle zart zurt aroması kokteyl yapıyorlar onlarla.

  • cro magnon  (12.10.11 01:52:55)
şöyle ama adam bildiğin şişe açıp oradan koydu yani shot bardağına.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (12.10.11 01:59:54)
şişesi nasıldı?

  • hayley williams ile evlenecek genc  (12.10.11 02:15:03)
şişesini tam göremedim ama dolaptan çıkarıp yeni açtığını gördüm yani.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (12.10.11 02:21:33)
Doğrudan kavun aromalı bildiğim tek içki meloncello. Limoncello gibi, ama kavunlusu.

Ancak anlattığınızdan çok daha yoğun, kavuniçi renginde ve opak oluyor. Yine de bulabilirseniz bir deneyin.
  • metalik  (12.10.11 06:40:54 ~ 14.10.11 06:39:36)
cardinale melon'un shot'ıdır o.

  • bradshaw  (12.10.11 09:16:08)