Sevk tehiri, "Tecil" demek değil midir?

Bugün İzmit askerlik şubesine gittim diplomamla. Amacım askerliği 2 sene ötelemekti (buna Tecil deniyor diye biliyorum). Oradaki kadın dilekçeleri falan "Sevk Tehiri (tecil)" şeklinde doldurttu. İlk başta garipsedim sevk tehirini sonra da sordum. 2 sene ertelemek için doğru doldurduğumu söyledi.
Başından geçen arkadaşlarım 'dilekçeler artı yan odaya geçip muayene olma'nın en fazla yarım saat sürdüğünü söylediler. Ama kadın gitti beni Gölcük askeri hastanesine yolladı. Orası da taa 8 gün sonrasına randevu verdi. En fazla 5 dakikalık muayene ya!?

Şimdi içime kurt düştü yanlışlarda mıyım diye. Elimdeki kağıtta SON YOKLAMAYA TABİ. YEDEK SUBAY ADAY ADAYI. SEVK TEHİR HAKKIMI KULLANMAK İSTİYORUM yazmakta. Sorun yok dimi?

orada yoktur doktor tayfası ondan yollamıştır. tecil denen şey o, evet.

  • galadnikov  (04.10.11 22:33:28)
önce yoklamanı,muayeneni yaptıracaksın ki tecil yaptırasın. belki senin bulunduğun zaman doktor yoktur ondan yollamışlardı. benim zamanımda beni sağlık ocağına arkadaşlarımıda gataya yollamışlardı. aynı gün işlemi yapmamıza rağmen.

  • mr fusion  (04.10.11 22:35:59)