Nedir bu facebooktaki "X gündür Y yemedim" olayı?

Yazmış birisi 50 haftadır yemek yemedim, digeri 3 haftadır kısır yemedim falan. onca zaman ne bok yedin dediğimde de "sosyal sorumluluk" diye zırvalamış. Nedir işin aslı?

facebook kullanmıyorum ama daha önce de burada yazıldığını hatırlıyorum. sanırım meme kanseri ile ilgili bir proje.

  • 0dy  (18.09.11 20:32:47)
meme kanseri için yapılan bi proje. orjinali "i am x weeks and i am craving y" şeklinde. doğum tarihine göre kodlanmış "şifre"lerden oluşturuyorlar.

  • dasher  (18.09.11 20:34:27)
(git: 303300)

  • yvandal  (18.09.11 20:53:22)
  • sanal uyku  (18.09.11 20:54:02)
Yine yılın pembe kurdeleyi destekleme zamanındayız. Belki bazılarınız zaten biliyorsunuz pembe kurdele " pink ribbon" uluslar arası göğüs kanseriyle mücadelenin sembolü halini almış ve kadınlar arası dayanışmanın teşvik edilmesini amaçlamıştır.
Geçen yıl konuya dikkat çekmek amacıyla pek çok kadın profilinde sutyeninin rengini paylaşmıştı.Diğer bir sefer de çantasının evde nerede olduğunu yazmışlardı ve bu durum bazı gazetelerde de yer almıştı.
Erkekleri bu işe karıştırmıyoruz çünkü bu hastalık daha çok kadınlarda görülüyor.
Bu yıl bu geleneği şu şekilde geçen senekinden daha çok sayıya ulaşmak için aşağıdaki şekilde sürdürmeye çalışacağız.
fikir şu:
Doğduğun ay ve gününü aşağıdaki kodlamayla yazıp profilinde paylaşacaksın.
Bir örnek: ( haziran) sekiz haftadır (7) un kurabiyesi yemedim.

Hadi bayanlar gösterelim kendimizi

Aylar:

Ocak-1 haftadır
Şubat-2 haftadır
Mart-3 haftadır
Nisan-4 haftadır
Mayıs-6 haftadır
Haziran-8 haftadır
Temmuz-10 haftadır
Ağustos-12 haftadır
Eylül-13 haftadır
Ekim-14 haftadır
Kasım-16 haftadır
Aralık-18 haftadır

Ayın günleri:

1 - Yoğurt
2 - Kısır
3 - Hamburger
4 - Çerez
5 - Domates
6 - Dondurma
7 - Un kurabiyesi
8 - Lolipop
9 - Fıstık
10 - Köfte
11 - Profiterol
12 - Kestane kebap
13 – Baklava
14 - Simit
15 - Sarma
16 - Peynir
17 - Pizza
18 - Elma
19 - Müz
20 - Karnıyarık
21 - Kızarmış tavuk
22 - Açma
23 - Kıymalı börek
24 - Akide şekeri
25 - Çilekli pasta
26 - Sucuklu tost
27 - Haşlanmış yumurta
28 - Kazandibi
29 - Kuru fasulye
30 - Patates kızartması
31 - Çikolatalı kek

copy paste
  • metehan01  (18.09.11 21:55:51)