acil "veda" sozleri ve melodisi iceren bir "rock" parcasi onerisi ne olur.. (2001 a space odyssey icin)

daha once odevimle ilgili bi soru acmistim.

2001 a space odyssey den 3-4 dakkalik bir kismi kesip ona kendi kafamdan bir parca koycaktim.

ben "hal 9000" in olduruldugu sahneye mozart requiem koymustum lakin hocadan bugun mail geldi, rock muzik olmak zorunda dedi...

bu nedenle ricam,

bana gerek muzikal gerek de soz olarak birisine (iyi veya kotu birine farketmez) bir vedayi cagristiran "rock" parca adi soyler misiniz? ne kadar alternatif olursa o kadar iyi.

tesekkurler..

uyar mi bilemedim ama klasik olarak,
whitesnake - here i go again

  • zakk  (03.06.08 11:45:49)
alkaline trio - jaked on green beers

veya bir çok alkaline trio şarkısı
  • pinkburger  (03.06.08 11:46:36)
üstatlardan gelsin; pink floyd- goodbye blue sky

"look mummy, there's an aeroplane up in the sky"
did you see the frightened ones?
did you hear the falling bombs?
did you ever wonder why we had to run for shelter when the
promise of a brave new world unfurled beneath a clear blue
sky?
did you see the frightened ones?
did you hear the falling bombs?
the flames are all gone, but the pain lingers on.
goodbye, blue sky
goodbye, blue sky.
goodbye.
  • pyro clustic flow  (03.06.08 11:53:10)
@zakk
bende var here i go again.. simdi tekrar dinledim.. pek oraya uygun degil acikcasi.. hem anlam olarak bir vedadan ziyade yeni bir baslangictan bahsedio hem de here i go diye baslayan hareketli yerler goruntuye uygun degil.

@pink
cekiyim parcayi bir bakiyim

baska?
  • la traviata  (03.06.08 11:56:10)
@pyrocum

simdi dinledim. parcanin basinda kus sesleri ve minik cocugun konusmasi falan sanki uyumsuz olcak gibi.
  • la traviata  (03.06.08 12:02:58)
tesekkurler herkese.

sanirim "blackfield - pain" i kullanicam.. simdi cikayim evden, aksam tekrar buraya bakip yeni cevap gelmis mi kontrol ederim.
  • la traviata  (03.06.08 12:25:40)
  • bordeaux  (03.06.08 12:26:43)
king crimson - epitaph

  • kurremkarmerruk  (03.06.08 12:36:29)
anathema - one last goodbye da kullanabilirim sanirsam, assert h nin katkisiyla.

  • la traviata  (03.06.08 12:48:02)
a perfect circle - the noose
hem filmle beraber dü$ündüm de sözleri pek bi manidar, pek bi sitemkar olur :(

  • durum serserisi  (03.06.08 13:04:30)