Gitar sololarının "gaz" veya pek keyifli olduğu şarkılar

Şöyle pek metal türünde olmayan, "gaz" veya keyifli gitar solosu barındıran birçok şarkı var ancak bunların üzerine ekleme yapmak istiyorum.

gaz solo için birçok white snake şarkısı, queen - i want it all şarkısının solosu örnek olarak verilebilir. youtu.be

gaz solo için danger danger - naughty naughty örneği verilebilir www.youtube.com

başka bir gaz solo örneğin için skid row - youth gone wild şarkısı örnek olarak verilebilir youtu.be

başka bir gaz solo gary moore - oh pretty woman www.youtube.com

bu ayarlarda şarkılar arıyorum yani. keyifli solo örnekleri için yavuz çetin-birkaç saat örneğin. veya başka bir keyifli solo örneği Radio Moscow - I just want to make love to you gibi: youtu.be > tam işte aradığım sololar bu ayarda aslında. bir de aklıma james gang-stop geliyor mesela: www.youtube.com

Free bird
voodoo child

  • vexations  (27.08.11 21:53:50)
procol harum, steppen wolf, creedence clearwater revival, big brother and the holding company gibi gruplara bakabilirsin.. bence eski psychedelic rock gruplarına bir bak, güzel sololu parçları var..

  • toshiro  (27.08.11 22:14:07)
@toshiro steppenwolf,ccr bende diskografisi olan gruplardan. pek severim. "big brother..." bir süre janis joplin ile çalmış gruptu sanırım. procol harum'u bilmiyordum, göz atarım ona. eski psychedelic rock gruplarına zaman zaman bakıyorum zaten solo için ama direk "şu şarkı" şeklinde cevap almayı beklemiştim, bize ekşi duyurudan ekmek çıkmadı anlaşılan :)

  • gogu delen adam  (28.08.11 12:31:58)
gaz için; x japan - dahlia ve yine x japan - sadistic desire.
haz olaraksa pink floyd - comfortably numb ve yine x japan - tears. tüyleri diken diken eden sololardır. dinlenip dinletilmelidir :B

  • sabata  (10.05.14 20:43:19)
Muse - Knights of Cydonia
Beatles - While My Guitar Gently Weeps
Rage Against the Machine - Killing in the Name
haliyle Sweet Child O' Mine
  • aychovsky  (10.05.14 21:06:34)