amazon kindle

sanırım bunlarda sözlük özelliği varmış. bilmediğimiz kelimenin üstüne tıklayınca kelimenin anlamını gösteriyormuş. dokunmatik herhalde filan. sırf bu özelliği için almayı düşünüyorum. ama bazıları da dokunmatik değil sanırım. çıkamadım işin içinden. sırf bu özellik için bu alete para vermek mantıklı mı? daha ucuz bir alternatif var mı?

dokunmatik değil, imleçle üzerine geliyorsun e altta gösteriyor

  • hoot  (18.08.11 14:34:59)
ohoo kovalanmaz ki o. peki bunu bilgisayarda yapamaz mıyız? pdfte babylon sıçıyor. kelimeleri seçemiyor.

  • sarper361  (18.08.11 14:41:21)
dokunmatik degil de ok tuslariyla geliyosun sozcugun onune kindle hafizasindanki oxford sozluklerinden anlamini gosteriyor. ama bunu ancak kindle formatli (.mobi) dokumanlarda yapabiliyor sanirim, ben hic pdf uzerinde falan denemedim. ebook reader olarak kullanmak istiyorsan ben yaklasik 2 aydir kullaniyorum bu aleti, cok memnunum, tavsiye ederim. pili cok uzun omurlu 4 kitap devirdim, kalin da kitaplar, sadece 3 kere sarj ettim, gozumu hic yormuyor, saatlerce okuyabiliyorum, guneste parlamiyor, ekraninin kitap sayfasindan farki yok gibi. sozluk te ebook piyasasinin cogunlugunun ingilizce oldugu dusunulurse gercekten ise yarayan bir uygulama.

  • jupiterianvibe  (18.08.11 15:08:02 ~ 15:09:49)
sizdeki modeli hangisi?

  • sarper361  (18.08.11 15:37:27)
ben türk parasıyla 180 tlye ectaco jetbook lite aldım, sözlük olayı var, dokunmatik değil ekran.

  • cinna monster  (18.08.11 15:43:10)