[]

Sağlık Belgesi & akciğer filmi (işe giriş için)

Benim "aile hekimi"m yok =( Yani gözükmüyor TC kimlik no'mu girince. Ben nasıl/nereden alacağım sağlık belgesi? Cuma'ya kadar yetişmesi gerekiyormuş. Bir de akciğer filmi için ne kadar öderim tahminen? Beleş değildir herhalde =) Bir de kan grubu kartı istemişler, bunu da herhangi bir sağlık merkezi verebiliyor mu? Mesela Medico bile verir mi? =)
 
verem savaş merkezi ve sağlık ocaklarından alabilirsin.
eger son 1 aya kadar sigortan varsa ücret vermiyorsun.
onun dısında cuzi bi ücrettir.
  • zartanyan  (11.05.11 11:55:18) 
eğer nüfus cüzdanında veya ehliyetinde yazıyorsa kan grubun, kan grubu kartı vermek zorunda değilsin.


  • elenika  (11.05.11 12:21:57) 
sağlık ocağına git, onlar akciğer filmi için seni yakındaki bi verem savaşa yönlendirirler. ordan filmi 10 liraya çektirirsin ve çok kalabalık yoksa en geç 2 saate kadar alırsın. sonra da filmle birlikte sağlık ocağından sağlık belgesini alırsın. nüfus cüzdanında falan kan grubun yazmıyosa onu da sağlık ocağından hallederler sanırım


  • balkanlardan gelen soguk ve yagisli hava  (11.05.11 18:15:18) 
Sağ olun arkadaşlar cevaplarınız için.

Daha sonra benzer durum yaşayabilecek arkadaşlar için gelişmeleri yazayım: Mediko'ya gittim. Dedim böyleyken böyle. Burada veremiyoruz sağlık raporu ama sevk edelim seni dediler. Sevk yazdılar yani. Tam teşekküllü bir devlet hastanesine gidersem akciğer zımbırtısını da orada halledebilirmişim.
  • vercingetorix  (11.05.11 20:17:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.