Sapıklık değil de nedir?

Evet bir internet cafe de porno izleme sorusuyla daha karşı karşıyayız. Yalnız bu seferki daha farklı. 2 aydır burdayım artık normal karşılamaya başladım ama karşılaşınca hala kapatıyorum, ayıp!
Neyse, bizim kasanın sol çaprazında "1"numara var. Ve o sıra ile yanındaki sırada dahil toplam 14 pc var. Ayrıca kasadan da rahatça görülüyor ayağa kalktığımızda. Bir de kasaya gelen her müşteri arkasını döner dönmez görebilir.

Geçenlerde biri geldi, ne bulduysa açtı, herhangi bi filtreye de takılmadı ki bir sürü site filtreli. Ktunnel filtreli değil sanırım ama ktunnel anlayacak zekaya sahip olduğunu sanmıyorum. Biz gördük, kapattık, gördük, kapattık ama gözümüzün önünde fotoğraflar falan açmaya devam etti. Bir şeyler de izledi... Yani sapıklık değil de nedir bu?

Sapıklık olması, kafeye gelen insanların porno açmasına engel değil ki! Ben 4 sene önce kafede çalışırken cinsel organlarıyla şov yapan kadınlar ve erkekler de görmüştüm. Birçoğuyla da tartışmıştım.

Ayrıca basit kullanıcıların bile delip geçebileceği bir filtrelemeniz varsa, sisteminizi sorgulamalısınız.
  • quanche  (15.03.11 08:18:14)
Delip geçtiklerini sanmıyorum. Belki mailinden falan açtı. Birşeyler yaptı yani.

  • matilda  (15.03.11 08:21:42)
Mail'den ya da x yerden ne fark eder ki? Giriyorlarsa, açık vardır. Başınıza iş gelmeyecekse devam edin, gelecekse sistemi değiştirin.

  • quanche  (15.03.11 08:23:50)
böyle davrananların hesabını kapatın o zaman, başka cafeye gitsinler.

  • loveinaflipbook  (15.03.11 08:25:40)
aman matilda fazla üzerlerine gitmeyin. abaza birini pornodan mahkum etmek, üstelik de eden kişi hatunsa başına kötü işler gelebilir. bırakın erkekler uğraşsın.

  • mayeskuel  (15.03.11 08:30:24)
cocuk pornosu falan degilse hic de sorun degil.

bir de "2 aydır burdayım artık normal karşılamaya başladım" demissin ama normal karsilamiyorsun.

yani adamin sucu 1 numarali, arkadan gorunen bilgisayara mi oturmak? adamin kullandigi bilgisayara arkadan bakanlarin yaptigi daha ayip degil mi?
  • nawres  (15.03.11 08:41:44)
Normal bir ülke olsak, normal kanunlarımız olsa kafedeki müşteri olan adam haberleşme hürriyetini engellemekten ve gizliliği ihlalden size dava açardı. Şuan bile bu suçlar için hapis cezası var.

Nereye gelcem?
Milletin masaüstünü görüntülemeyin. Bu gayri ahlaki ve kanun dışı bir olay. Adam gibi filtre kullanın. Biz şirketlerde facebook'a bile giremezken sizin güvenlik duvarınızdan her şey geçiyor. Son olarak sizi seviyorum. Öpüldünüz.
  • theodor  (15.03.11 09:29:27)
muhalefet olmak için yine cafe sahibini suçlu göstermek güzelmiş. filtre dediğimiz şey sadece belli kelimeleri ve belli siteleri engelliyor sonuçta, belli ki arkadaş fazla aktif olmayan filtrelere takılmayan bir site bulmuş. ancak sanki adamın topluma açık bir yerde porno açması yanlış değil de masaüstünü görüntülemek yanlış gibi yazılmış.

tabi ki açmayacak! ev kiralamıyor adam, belli kurallar çerçevesinde geliyor o cafeye. duvarlarda da genelde asılı duruyor nerelere giremeyeceği.

adam izlediği için sapık değil, laftan anlamadığı için aptal, kurallara uymadığı için suçlu.
  • prodeq  (15.03.11 10:02:46)
(bkz: websense)

  • tikky gorunumlu karadeniz insani  (15.03.11 10:10:48)
İnternet cafe'de porno izlemek sapıklık değil ahlaksızlıktır en fazla. Ve ayrıca eğer o cafede çocuklar, gençler varsa yine ahlaksızlıktır. Sapıklık ile ahlaksızlığı karıştırmayın lütfen. Uyarırsınız. Uyarmanız işe yaramıyorsa o erişimi kapatırsınız (kullanıcıyı kapatmak) o da işe yaramıyorsa (para verdim ulan şeklinde tepki alıyorsanız) parasını verirsiniz gider. Gitmezse polisi ararsınız. Kişilerin bunu yapmasını istemiyorsanız duvara uyarıcı yazı asın. Bu şekilde polis çağırmak için dayanağınız olur.
Bunu dışında şekli uygun cafelerde benim bile porno sitelere girmişliğim vardır. (10-12 yıl önceden bahsediyorum) Bu yanlış bir şey değil. İllegal ise sizin cafede uyuşturucu sigara içen birini gördüğünüzde siz ne kadar suçlu olursanız bunda da o kadar suçlu olursunuz. Yapmanız gereken polisi arama yanlış olduğunu düşünüyorsanız.
K-tunnel'i falan geçin, filtreler falan hiç bir işe yaramaz. Adında veya görünümünde porno olmayan istediğiniz kadar porno kaynak bulabilirim size. Hem de hemen.
  • ben smyrna  (15.03.11 10:11:12)
OKUMANIZ YAZMANIZ YOK HERHALDE BEN BULUNDUĞUM BİLGİSAYARDAN ADAMIN BİLGİSAYARINI GÖRÜNTÜLEMİYORUM. AYAĞA KALKTIĞIMDA DİREKT GÖZÜME ÇARPIYOR. GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE OLAN BİR ŞEYİ DE ZATEN GÖRMEMEK İÇİN AT GÖZLÜĞÜ TAKMANIZ LAZIM

  • matilda  (15.03.11 13:30:34)
oluyor böyle şeyler, ben birkaç baş örtülü bayanın internet kafede porno izlediğine dahi şahit olmuştum.

  • nedensizce  (16.03.11 00:05:18)