Avea bana borç takmaz di mi la?

Ben 2009da avea hat almıştım. Faturalı. Bi kaç ay kullandım sonra kapattırdım. Annemin üstüneydi hat. Kapattırdıktan 2-3 ay sonra falan gidip sordum hep borcum var mı diye yok dediler. Şimdi sene oldu 2011. Annemin kredi kartı falan da var, bi borç olsaydı oralardan bulurlardı diyorum ama.. Ev adresi falan da değişti, daha da kötüsü ben numarayı hatırlamıyorum. Eğer borç falan çıktıysa bi kaç ay sonra, şimdi 10.000 lira falan olmuştur herhalde. Ne yapmalı? Var mıdır borcu?

Son faturayı ödedikten sonra avea sana neden borç çıkarsın ki?
Kaldı ki öyle bir borç olsaydı 2 yıl içinde çoktan çıkardı.
(bkz: paranoyak )
  • livaneli kadir  (14.03.11 10:32:36)
takmaz takmaz. benim 1999 senesinde turkcell'e 900 lira bir hattıma 450 lira diğer hattıma yani toplamda 1.400 borcum vardı. o zamanın parasıyla çok iyi paraydı. şerefsiz bir arkadaşıma güvenip 18 yaşımı doldurduğumda hat çıkarmıştım. herif 1 ay durmadan her yeri aramış.

ilk üç sene sıkıştırdılar sonrasında unutuldu gitti. şimdi 10 seneyi geçtiği için yasal olarak borçum silinmiş sayıldı. eğer borcun olsaydı ve senden 2 sene içinde de bu parayı alamıyor olsalardı kesin yasal yollara başvurur ve senin de haberin olmadığı için mal beyanında bulunmadığından hapis cezası çıkmış olurdu hakkında. bunlar yoksa sorun da yok demektir.
  • mevrin  (14.03.11 10:45:21)
paranoyak kelimesi beni tanımlıyor :)

  • matilda  (14.03.11 10:55:13)