Açıköğretim Bölümleri

Biliyorum bugün duyuru konusunda kendimi aştım.
Ben açıköğretim fakültesi okumayı düşünüyorum. sorularım var :)

* Barajı geçmek yeterli mi, barajı geçince her bölüme girebiliyor muyuz yoksa barajdan itibaren mi?
* Ben sosyal bilimler çıkışlıyım ama ea ya da ne bileyim yabancı dil, sayısal bölümleri okuyabiliyor muyum açıköğretimde?
*Eskileri neler? Mesela mezun olduğumda gidip bir yere başvursam ya bu açıköğretim mezunu, biz örgün bitirmiş birini alalım bu işe derler mi?

diplomada açıköğretim yazmadığı için sonrasında sorun olmaz.
bazı bölümler için kontenjan vardır. iktisat ve işletme fakülteleri için kontenjan yoktur. ingilizce öğretmenliği için vardır kontenjan. ona dikkat etmen lazım. ben de sosyal bilimler çıkışlıyım ea bölümünü okudum açıköğretimde. hangi puan türünde alıyorsa istediğin bölüm, o puan türünde barajı aşsan yeter. ikinci üniversite olacaksa sınava bile gerek yok.

  • sutlu nescafe  (25.02.11 21:51:56)
şu güne kadar aöf mezunu almayan tek kurum türkiye iş bankası. zira son 3 eleman alımları sadece örgün öğretim mezunlarına yönelik yapıldı. bilgin olması açısından söyledim.

  • pomaklar  (26.02.11 00:46:10)