Hangi yazı tipini seçmeli?

Merhaba, blogda yazı fontu olarak ne kullanayım? Önce Verdana kullandım. Sonra kurcalarken karar veremedim ve Georgia ile değiştirdim. Şimdiki halindeki temel metin Georgia ile yazılmış durumda. Georgia, Times New Roman ve Verdana arasında kararsız kaldım. Hangisini önerirsiniz blog için? Tabii bir de bloğun tasarım seçenekleri arasında olmayan Helvetica gibi fontlar da var.

  • kayranin kedisi  (14.11.10 19:54:16)
verdana en kolay okunan fonttur.

  • ency  (14.11.10 20:23:18)
@4 şuku :)

palatino linotype kullan değişiklik olsun
  • paintov  (14.11.10 20:45:11)
Verdana bilgisayar ekranında en iyi görünen fontlardan birisidir. Ayrıca Din, Helvetica (ama regular olanlar)gibi sans serif fontlar da iyi görünür. Bu arada blogunuzu şimdilik içerik olarak beğendiğimi söyleyebilirim.

  • theodor  (14.11.10 20:57:29)
Şu âna kadar olan yorumlardan Verdana iyi durur gibi bir izlenim edindim. Öte yandan şimdilik Georgia'lı halini de tutuyorum ki belki başka yorumlar gelir. Georgia, Times New Roman gibi fontlar genelde başlıklarda değil de asıl metinde iyi durduğundan dolayı çoğu kere metin içeriklerinde tercih ediliyor diye biliyorum. O yüzden kafam karıştı. Verdana, şu anki Georgia'lı halinden iyi olur deniliyorsa o doğrultuda değiştireceğim.

@zacura :))
@theodor Teşekkür ederim.
  • microfiction  (14.11.10 21:12:02 ~ 21:20:04)
trebuchet ms. tek geçerim

  • aamet jr  (14.11.10 22:10:42)
El atmışken bloğun tasarımını topyekun değiştirdim.

  • microfiction  (14.11.10 22:42:31)