hacım çok hoş bir müzik dilime dolandı gece gece laylala lay lay ,laylala laylay

ya bu muzik bana çok hoş bişeyleri hatırlatıyor bir bilen bi iki dakika kafa yorsa çıkartabilir.
malesef nakaratı aklımda kaldı ingilizce de değil başka bir dilde anlaşılmayan bişeyler soyluyor.

laylala lay lay ,laylala laylay, laylala laylay laaaylala laylalay laaay lay
yada
naynana nana , nayna nana, naynay naynay naaaanaaay naynana naynay nayın nayın nay gibi bişeyler :D

www.youtube.com

bu mudur?
  • reeper redeemer  (08.12.07 21:22:43)
hayır Loituma - Ieva's Polka değil bu da guzel bi parça saol dostum cevap yazdığın için.benim bu tarifle bulmam çok zor galiba bu şarkıyı,aslında bilen birisi bu nakarattan çıkarabilir.

  • manonflier  (08.12.07 22:34:12)
lay'lı kısımdan gidecek olursak, ikinci virgüle kadar olan kısımların aynı olması, bir cümlenin tekrar ettiği anlamına mı geliyor?

"laylala lay lay ,laylala laylay"

eğer öyleyse, daha net bişeyler söylenebilir
  • deckard  (08.12.07 22:38:36)
birlikte soyleyelim programinin (hikmet simsek'i aniyoruz) jenerik muzigi gibi bu. (bkz: #4289793)

en guzel yol,
mikrofonla bi mirildanip kaydetmen (veya yapabiliyosan azicik orgla falan kaydetmen)
  • la traviata  (08.12.07 22:49:31)
bu açıklamayla bu şarkı bulunursa ekşi duyuru misyonunu tamamlamıştır artık. kapatılsın, arz ederim. (yazmadan duramadım abi ya)

  • colg fusion  (08.12.07 22:49:45)
ruslana - wild dance olabilir mi ? aklima gelmisken

uk.youtube.com

day-na-day-na day-na-day-na falan diyo onda gerci. sarki ingilizce ama siz "şubidi şubidi" falan gibi kelimeleri duyunca ingilizce diil demis de olabilirsiniz.

sanirim degil : )
  • la traviata  (08.12.07 22:53:44)
bu sarkiyi bulmak icin son 10 dakikadir nasil ugrastigimi anlatamam : )

simdi ipuclari istiyorum,

1- parca hareketli mi, yoksa yavas duygusal bir sey mi?
2- parcanin butununde hangi lisana daha yakin gibi duyuluyor?
3- parcayi nerden dinlediniz, radyo vs. ise hangi fm?
  • la traviata  (08.12.07 23:06:35)
boys don't cry olmasın?

www.youtube.com

edit: ingilizce değilmiş tüh. ama bir de boys dont cry'mış gibi okuyun laylaylay'ları, cuk oturuyo valla. belki başka dilde cover'ıdır şarkının. bence en iyi yöntem mırıldanmak. yok ben utanırım diyorsanız "bir arkadaşım mırıldandı" diyin.
  • deckard  (08.12.07 23:20:37)
hey herkese teşekkkurler,
la trviata ; şarkı da hafif bi ezgi hüzün havası var,hareketli ama club rock pop metal tarzı değil slow da değil sanki boyle goran bregovic tarzı etnik muzik gibi bişey ama lisanı tahmin edemiyorum.fransız alman gibi bilindik bi lisan değil.
parça eski olmalı .radyolarda tv'de çalmıyordur.
uğraştığınıza değecek kadar hoş bi müzik gerçekten .yoksa açmazdım bu başlığı :)
  • manonflier  (08.12.07 23:39:29)
sen to chihiro no kamikakushi'nin bitiş müziği olabilir mi acaba?
(bkz: itsumo nando demo)

  • iron  (08.12.07 23:39:39)
gülben ergen - lay la lay lalay değildir, olmasa gerek, olmamalı.. ama pek benziyor laylay diye okurken..

  • sharpenter  (09.12.07 00:02:11)
fiddler on the roof? damdaki kemancı? if i was a rich man/girl gibi miydi? lan bugün dinledim daha laylalar aynı onun gibi geldi :)

  • ozdek  (09.12.07 02:47:29)
Buldum sonunda ya arkadaşın birinin bilgisayarında varmış o dinlerken denk geldi.merak eden varsa diye yazayım dedim harbi super bi grupmuş.
Dead can dance - saltek

  • manonflier  (20.04.08 23:31:43)