ABD Vizesi Yenileme

Selam arkadaşlar,

Daha önceden ABD vizesi olan ve bitmiş bir pasaport için yenileme prosedürü başlattık. Konsolosluk pasaportla beraber evlilik cüzdanı, DS160 formu vb. belgeler talep etti. PTT üzerinden kargo ile yolladık.

Belgeleri 15 Nisan'da kargoya verdik, ertesi gün bir yetkili teslim almış. Halen haber çıkmadı. Konsolosluğun web sitesine login olduğumuzda "Belgeleri Gönder" statüsünde görünüyor, yani konsolosluk işleme almamış gibi.

Bugün 4. haftaya girdik, ne zamana tekrardan belgeleri alabiliriz fikri/deneyimi olan var mı?

çok uzun zaman geçmiş, işleme alındı gibi bir şey yazması gerekiyordu teslim alındıysa.
bir mail atmanızı tavsiye ederim.

deneyim olarak da, kuzenlerime başvurmuştuk 1 haftada gelmişti pasaportları geri...
  • artci sarsinti  (08.05.24 17:57:28)
@artci sarsinti bu hafta dönüş oldu vize basılmış ve PTT'ye iletilmiş teslim alabileceğiz.

Ayrıca vize bekleme sürelerine dair bir sayfa keşfettim, bu aralar mülakatsız vize verilmesi süresini 30 takvim günü olarak gösteriyorlar. Bizim de 25 gün kadar sürmüş oldu Merak edenler için bulunsun.
  • Lethe  (10.05.24 12:04:49)