Rüyalarınızda yabancı dil konuştuğunuz oluyor mu?

Hayatımda hiç İngilizce konuşmadım, öyle deneme olsun diye kendi kendime bile konuşmadım. Ama yaygın olarak kullanılan İngilizce kelimelerin pek çoğuna hakimim. Rüyalarımda İngilizce konuştuğum oluyor. Sizin de böyle ilginç rüyalarınız oluyor mu?

oluyor. ingilizce konusulan bir ulkede uzun sure yasadim cunku. yurtdisinda uzun sure yasamis biri icin yabanci dilde ruya gormek daha cok olur.

ama yurtdisinda yasamis olmasan bile yabanci dil bilincaltina girebilir bir sekilde, sosyal medya'dan, sarkilardan, dizilerden vs. duyulanlardan. ruyalari bilincaltimiz gosteriyor.
  • ermanen  (23.03.24 11:38:39 ~ 11:42:26)
Bana da olmuştu bu hem de hiç pratik becerim olmamasına rağmen aşırı fluent idim. Dil öğrendiğim bi dönemdi sanırım

  • olaylar olaylar  (23.03.24 12:16:55)
ben ruyalarimi pek hatirlamam ama gecen olmustu ya.

  • bohr atom modeli  (23.03.24 12:17:18)
Oluyor. Azicik ispanyolca biliyorum, bir keresinde ispanyada bi isimi halletmeye calisiyodum ruyamda zor olmustu kimse ingilizce bilmiyordu :(

  • aguen  (23.03.24 12:29:45)
arkadaslarimla ya türkce ya da almanca konusuyorum genelde.
almanca o gün yogun konustuysam almanca gördügüm oluyor eger rüyada alman arkadaslar varsa.

türkiye'de yasarken de dizi izleyip izleyip görüyordum :)
  • robert bosch  (23.03.24 15:09:24)
Lise hazırlıkta rüyalarımı ingilizce görmeye başlamıştım.

  • kimlanbu  (23.03.24 21:41:04)