Tehdidin sadece sahitle beyan edilmesi mümkün mü?

Yarın tabii ki bir avukattan detaylı danışmanlık alacağım ancak bu saatte merakıma yenildim.

Yaklaşık 2-3 yıl önce evlilik aşamasında olduğun kisinin babası tarafından ölümle tehdit edildim.

Bugün dava konusu olsa mahkeme sadece yakınım olmayan şahitlerle bunu dikkate alabilir mi?

Küçükcük bir evet ya da hayır bile yeterli. Bir el atın be sözlüğün sevgili hukukçuları.

Benim tehdit davam vardı tanık geldi evet oradaydım duydum dedi suç kanıtlandı. Siz 2-3 yılı araştırın şikayet süresi geçmiş olabilir zaman kısıtları var.

Benim de kayınpederdi bu arada, geçmiş olsun.
  • cilekli pasta  (13.03.24 23:51:30)
Sadece şahitle mümkündür.
2 yıl önce evlilik aşamasında olduğun kişinin babası tarafından mı tehdit edildin yoksa 2 yıl önce, evlilik aşamasında olduğun kişinin babası tarafından mı tehdit edildin. Virgülün yerine göre durum değişir.

  • Mistyimage  (14.03.24 00:31:24)
çilekli pasta, Mistyimage çok çok teşekkürler. :)

Evlilik aşamasında olduğum kişinin babası tarafından bu evliliği onaylamıyorum anlamında vazgeç yoksa seni vururum şeklinde tehdit edildim.
  • junkie  (14.03.24 01:11:46)
Ve bu olay yaklaşık olarak iki yıl kadar önce yaşandı.

  • junkie  (14.03.24 01:13:04)
savcılık aşamasını geçemez ki dava açılsın. takipsizlik verilir. karşı tarafın ifadesi bile alınmaz.

  • Improbable  (14.03.24 09:06:43)
Hukuk uzmanı değilim ama genel kültür olarak bildiğim kadarıyla tehdit, hakaret gibi suçların şikayet süresi 6 ay.
Neden kimse bunu belirtmemiş bilmiyorum.

  • michael_knight  (14.03.24 10:12:57)