Durup dururken sigorta niye atar

Ekstra hiçbir fiş takılmıyor. Işık vs yok. Yıllardır aynı ev. Ama iki gündür sigorta atıyor. Hem de ana sigorta

kombi de mi yok? sıcak su da mı kullanmıyorsunuz?

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (07.03.24 13:38:17)
Sigorta eski ise değişim vakti gelmiştir. Kaldırırken yumuşak bir hissi varsa kesin bozuktur.

  • hasmetizm 2046  (07.03.24 13:41:15)
@konusma
Hocam zaten yıllardır var kombi sürekli de çalışıyor. Yeni değil ki

  • Cezcez  (07.03.24 14:00:59)
Ana sigortadan kastının en başta yer alan, diğer sigortalara göre daha kalın olan sigorta ise adı "Kaçak Akım Rölesi", bir ihtimal ya bir yerde kaçak var ya da sigortanın ömrü dolmuş... Elektrikçi değilim ama kendi kafasına göre atan kaçak akım rölesi yüzünden iki defa buz dolabının içini komple temizlemek zorunda kaldık, en sonunda iş üç kuruşluk sigortanın değiştirilmesiyle çözüldü...

  • malimetin11600  (07.03.24 14:03:01)
kendi kendine bozulabiliyor, tv'nin takılı olduğu fiş şalteri attırmaya başladı, fişi çekmeden şalter kalkmıyordu, değiştirdik fişin içini düzeldi. şu ana kadar yapmadı diye yapmayacak diye bir kaide yok. kombinin şalterini kapatıp deneyin

  • eja  (07.03.24 14:08:18)
Muhtemel durumlar,

-ev tesisatı çok eski ise kablolar ısınma yapıyodur
-sigortalayar veya kaçak akım rolesinde sorun vardır
-evin herhangi bir yerinde kaçak akım vardır
-prize bağlı herhangi bir cihaz, buzdolabı vb. bunlarda sorun vardır
  • Rao  (07.03.24 14:08:48)
Islanmış, kısa devre yapan bir cihaz olabilir.

  • efx  (07.03.24 23:02:09)