insan davranışı üzerine bir soru

Merhaba,

Bu bağlamda mutlaka araştırmalar yapılmıştır ama nasıl arayacağımı bilemediğim için önce bir sormak istedim. Belki daha önce denk gelen ya da kafa yoran olmuştur.

30 gün süreyle devam eden bir etkinlik olduğunu düşünelim, bunu bekleyen insanlar da var. Bu etkinlik başladığında katılım oranları sizce nasıl dağılım gösterir? Çok temel olarak ele aldığımda başında ve sonunda yoğun katılım olur, ara dönemdeyse daha az olur gibi bir düşüncem var. Ama araştırmalar varsa da incelemek isterim.

Söz konusu şeyin içinde para ve karmaşık matematiksel denklemler olduğu için belki tam olarak düşüncemdeki gibi olmayabilir. Süreç de 30 günden çok çok daha uzun, 1 yıl kadar. O yüzden çeşitli metrikler ve araştırmalar karar sürecimde yardımcı olabilir.

Ben de söz konusu işin bir parçasıyım ve bana göre önemli bir miktar da finansal varlık kanalize ettim. O yüzden olaya dahil olacağım zamanı planlayıp ona göre matematiksel kısmında şimdiden aksiyon almam gerekiyor. İstediğim senaryo katılımın en az olacağı zaman aralığını tahmin etmek.

Fikirleriniz veya denk geldiğiniz araştırma/istatistiksel bilgiler varsa öğrenmek isterim.

Teşekkürler

Crossing the Chasm kitabını okumanızda büyük yarar olur. Çok özet olarak böyle www.business-to-you.com

  • alfired  (21.08.23 09:09:33)