[]

Merhaba, ben "Google Maps" online mağazasından Jessa

Bugün whatsapp'tan, tanımadığım bir numara şöyle yazdı:

"Merhaba, ben "Google Maps" online mağazasından Jessa ve harika bir yarı zamanlı işim var.

İşimiz basit: İşletmelerine beş yıldızlı yorumlar eklemelerine yardımcı olarak işletmelerin Google Haritalar'daki görünürlüğünü artırmak. Bu iş cep telefonunuzla

Bu yarı zamanlı iş çok basit, ilgilenir misin?

Tek yapmanız gereken Google Haritalar'a gidip belirlediğimiz satıcıları aramak. 5 yıldızlı bir inceleme yapın ve bana tamamlanan görevlerin ekran görüntülerini sağlayın. 1 iş görevi tamamlamanız için size 50 lira ödeyeceğiz. Boş zamanlarınızda rahatlıkla 500-800 lira kazanabilirsiniz. Bu işe başlamaya hazır mısın?"

Nedir bu tam olarak? Bilen var mı?

Ekran görüntüsü burada: prnt.sc

Yazışmadaki forum linki: support.google.com

 
  • respect  (25.06.23 11:34:11) 
zoka.


  • alperz  (25.06.23 11:35:38) 
Nedir derken, dolandırıcılık olduğu kesin pek tabi.

Google gibi global ölçekte bir firmanın hem sigortasız hem de yasadışı (yanıltıcı içerik üretimi) bir iş yapıp bunu da bu kadar ortalık yerde yapması takdir edersiniz ki imkansız.

Kaldı ki hiçbir düzgün şirket böyle bir iş yapmaz bu kadar aleni şekilde. Bir işçi çalıştırmanın bir sürü şartı var.

Bana da benzer şeyler geliyor bu sıralar, yine nerede patladı kişisel bilgilerimiz acaba...
  • akhenaten  (25.06.23 16:22:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.