birine "buldurtma bana kendini, sil o yazıyı" demek tehdit midir?

soru başlıkta.
birine "aktroll" dedim.

o da cevap olarak hakaret edip sonuna başlıktaki cevabı verdi.
suç duyurusunda bulunursam ne olur?

aslında tehdit sayılmaz. bulduğunda sana ne yapacağını vs söylese daha belirgin bir durum ortaya çıkardı ve tehdit sayılabilirdi. bu haliyle tehdit olarak kabul edilmesi zorlama bir çıkarım olacaktır.

  • debian  (07.05.23 04:32:19)
tehdittir.

  • baldur2  (07.05.23 04:41:26)
kendine mezar ara deseydi gene tehdit sayılmazdı ilk arkadaşın dediğine göre. tehdit+1

  • buenosdias  (07.05.23 05:12:59)
Ekran görüntüsünü alıp şikayet edin. Tehdit mi değil mi savcı karar versin. Şikayette bulunmak ücretsiz.

  • Kahvedesu  (07.05.23 10:54:37)
cevaplar için çok teşekkürler.

@kahvedesu; şikayette bulunmak ücretsizmiş evet ama, iş mahkemeye kadar ilerlerse maddi durumum şu aralar sıkışık, avukat ve dava masraflarını karşılayamayabilirim.
bu hukuk, dava, mahkeme işleri nasıl yürüyor biraz daha açabilir misiniz, bilgilisiniz sanırım bu konuda.
  • thedepressed  (07.05.23 17:07:33)
Ben de avukat tutmadım. Ben karşı tarafa küfür etmedim, o yüzden endişelenmiyorum.

  • Kahvedesu  (07.05.23 17:26:11)
net bir şekilde tehdit. aktroll sonuçta. hsyk'yı kendilerine bağladıkları için başlarına bir şey gelmeyeceğinin bilinci ile rahat rahat hakaret edip tehdit ediyorlar. Mahkemeye gitsen savcının teki çıkıp "kendini buldurtma. bulursam gelir sana bir kahve ısmarlarım. neden aktroll olmadığımı güzel bir dil ile izah eder, vedalaşarak ayrılırım" demek istediğini iddia eder, düşürür.

  • nawar  (07.05.23 17:30:33 ~ 17:31:35)