Oyun Bilgisayarı Tavsiye 2

Sürekli aynı şeyi soruyorum gibi olacak ama bu sefer son.

Masa üstü oyun bilgisayarı alınacak artık kesin karar verildi.
Fakat bu konulardan asla anlamayan iki kişiyiz. Teknosaya falan gitsek bize çok rahat istedikleri ürünü güzelleyip satar yollarlar öyle düşünün.
Ne soracağımızı bile bilmiyoruz.

Parça parça toplamaktansa hepsini birlikte almak sanırım daha kolay olacak.

Daha önceki sorumda yardımcı olan arkadaşlar oldu ama yazdıkları teknik şeylerden hiçbir şey anlamadım, sağ olsun biri link de atmış oradan kasa görme imkanım oldu.

Siz ne kullanıyorsunuz mesela, memnun musunuz?
Bana direkt marka model yazarsanız o kadar makbule geçer ki anlatamam.

Bütçe 25 bini geçsin istemeyiz ama almışken şöyle bir şey al derseniz de bütçenin üstünde de öneride bulunabilirsiniz.
Kafayı taktı çünkü bütçesini aşsa da düzgün bir şey almak istiyor.

Şimdiden yardımcı olacaklara ve önceden olmuş olanlara da çok teşekkürler.

Parça parça almak genelde daha pahalıya mal oluyor, Vatan bilgisayar ve Ütopya gibi satıcılarda hazır oem sistemlere bakın. Bazen uygun kampanyalar oluyor.

Mesela atıyorum oem sistem 20 bin lira hazırı, içindeki parçaları aynı satıcıdan tek tek alsanız 22-23 tutuyor mesela.
  • John Bloor  (17.04.23 14:59:35)
hazir sistem almayin, parca parca toplayin. hazir sistemler genelde ellerindeki mallari itelemek icin kullanilir.
inanin olay cok basit.

ekran karti alacaksiniz, nvidia 3070, 3070ti, 3080, 3080ti, hangisi butcene uygunsa sec bir tane marka model.

ekran karti sectin mesela ne olsun, 3070ti msi model bir marka.
o zaman msi anakartarina bakmaya baslayabilirsin, anakart secimi inan o kadar cok karmasik degil.

intel uyumlu kartlar ve amd uyumlu kartlar var, amd uyumlu ortalama bir anakart seciyorsun,

sira islemcide amd ryzen islemcilere giriyorsun herhangi bir sitenden yine butcene gero seciyorsun bir tane, bu kadar neredeyse yuzde 70 bitti,

bundan sonrasi ram + ssd, bu ikisini de aldiginda bilgisayarin artik calisir vaziyette,
  • badcode  (17.04.23 16:06:35)
@Badcode;
Hocam ben toplama derken kasası ayrı ekranı, klavyesi ayrı demek istemiştim. Sizin dedikleriniz bir de parça parça toplamaymış şimdi ne olduklarına bakarken fark ettim :)
Ben bu işin içinden hayatta çıkamam çok teşekkürler yine de :)
  • Dağcı  (17.04.23 18:38:15)
Su tarz bi sey basin gecin derim:

www.trendyol.com

3060ti'dan fazlasina gerek yok bence. 4k@144 ekranim var 3080 kullaniyorum ben 4k olmasa degmezdi mesela bende
  • aguen  (17.04.23 20:06:33)
Ben senin yerinde olsam ps5 alır geçerim ben öyle yaptım, mutluyum.

  • mirty  (17.04.23 21:03:06)
Parçaları alıp birleştirmede bir şey yok, sen yapamasan da bir tanıdığın vardır yapar. Ama parça parça alınca daha pahalıya geldiğini test etmiştim ben pc alırken.

Şimdi üşendim örnekleyip tek tek liste yapmaya, ama pc alırken vatan'ın hazır sattığı (aslında hazır değil, tüm parçaları kutusunda ayrı ayrı veriyorlar, listesi hazır) oem kasanın içindeki parçaları birebir aynı olmak kaydıyla tek tek fiyatlandırınca arada çok fark oluyordu.
  • John Bloor  (18.04.23 11:18:11)