antibiyotik ve mide ağrısı&bulantısı

üşütme sonrası antibiyotik başladık ama inanılmaz ağır geldi mideme. sabahları mide koruyucu içiyorum ama tık yok. hem çook ağrı oluyor hem de bulantı. maalesef ilaç alerjilerim sebebiyle antibiyotik değiştirmem mümkün değil(macrol 500) napsam geçer bu ağrı. nane&limon asla işe yaramadı

Hafif bir yemek sonrası alıyorsun değil mi?.yok karnına yani

  • kisa  (25.03.23 01:41:52)
sabahta akşamda tok karnına içiyorum ama max yarım saat sonra inanılmaz kramplar. sabah içtikten sonra çıkardım, akşam içtikten sonra bağırsaklarım bozuldu. daha 3 tane içtim 11 tane daha var imkansız bu şekilde devam edemicem :(

  • melodi  (25.03.23 01:59:45)
Ağrı nasıl geçer bilmiyorum ama antibiyotiği iğne formunda alabilirsiniz belki, geçmiş olsun.

  •   (25.03.23 06:15:19)
Genelde antibiyotiklerde görülen bir yan etkiyi yoğun yaşıyorsunuz.

Kullandığınız başka ilaçlar var ise, etkileşim yapıyor olabilir mi diye prospektüsü detaylı okumanızda fayda var.

O da değil ise doktorunuza danışmanız gerekecek gibi.

Geçmişolsun.
  • Mirket  (25.03.23 12:07:24)
@mirket teşekkür ederim.

görüştüm doktorla kati suretle bırakamazsın antibiyotiği devam dedi. ağrıya da devam demek ki mecburen
  • melodi  (25.03.23 15:21:06)