Satın aldıktan sonra satış fiyatı DÜŞEN ürün

Arkadaşlar merhaba, 9 şubat tarihinde Mediamarkt onlinedan Samsung Galaxy A13 telefon aldım.

Ben aldığımda telefon 5700 liraydı. Az önce baktım 5300 lira olmuş satış fiyatı. Arada 400 lira fark var, az değil.

Telefonu alalı 8 gün olmuş. Bu aradaki tutarın iadesini yasal olarak talep edebilir miyim? Yani yasal olarak böyle bir hakkım var mı acaba?

NOT: Böyle durumlarda yani bir ürün satın alındıktan kısa süre sonra satış fiyatı düşerse Amazon kendiliğinden iade ediyor aradaki farkı. Ya da hediye çeki tanımlıyor. Hem de talep bile etmeden.

Bu durumda ne yapabilirim? Bu durumun bildiğiniz yasal bir çözümü var mı? Ona göre mail atıcam siteye.

(KUSURA BAKMAYIN, ŞU ZAMANDA ÇOK UYGUN BİR POST DEĞİL BU BİLİYORUM. AMA BÜYÜK İHTİMALLE YASAL OLARAK BELLİ BİR SÜRE SINIRI VAR. O YÜZDEN SORMAK ZORUNDAYDIM.)

yasal olarak böyle bir hak yok. satıcı inisiyatifinde bir şey.
telefonu iade etmeyi deneyebilirsin anca.

  • jelly bear  (17.02.23 16:54:23)
yoo, amazon da iade etmiyor artık aradaki farkı. sadece kampanya dönemlerinde 2-3 günlüğüne yapıyorlar ama epeydir yapmadılar.

iade edip yenisini almak dışında yapabileceğin bir şey yok. ama iaden kabul edilmezse 2 tane telefonun olur.
  • roket adam  (17.02.23 16:54:37)
Ben pijamadan kazık yedim. Araştırdım bu zamanlar. Fatura varsa, indirimin ekran görüntüsüyle beraber tüketici hakem heyetine şikayet edin.

  • Kahvedesu  (17.02.23 19:54:45)