yabanci ulkelerden depreme yardima gelen

oldu mu? ben mi goremedim. koca gun gecti. ne ulke icinde ne ulke disinda kimsenin umrunda degil olmadi bu deprem gibi hissediyorum. bircok yerden buraya kimse gelmedi ekip gelmedi diyen enkaz basinda yardim dilenen insanlar var. asker yok ucak yok hicbi sey yok. bir tek bana mi tuhaf geliyor butun bunlar? yuzyilin en buyuk depremlerinden birinde insanlar enkaz altinda resmen olume terk edildi. cok uzgunum

Bu geceden itibaren geliyorlar. Hava şartları uçuşları da engelliyor.

  • deer hunter  (06.02.23 22:02:14)
twitter.com

yani ülkeler de elini kolunu sallayarak gelemez, türkiyenin merkezi yönetimine mesaj iletirler onaylanırsa gelirler

yunanistan ve azerbaycandan kara yolu ile yola çıkan ekipler vardı bugün
  • freebird5406_2  (06.02.23 22:03:47 ~ 22:04:54)
japonya ve rusya ekipleri gelmiş. twitterdan gördüm. havalimanından geçiyorlardı

  • buenosdias  (06.02.23 22:04:38)
İspanya askerlerini gönderecek diyorlardır hberlerde

  • condom kurşunu  (06.02.23 22:09:37)
polonya'dan itfaiye ekipleri gelecekti, yine aynı şekilde yunanistan'dan da. İsrail ve Ermenistan'da yardıma hazır olduğunu bildirmişti.

  • şeyh x  (06.02.23 22:13:21)
Hocam insanlar gelmeye gelecek de bi koordinasyon merkezi olur oraya gelir. Afad Türk arama kurtarmaları yönlendirdi mi o bile belli değil.

  • nickini vermek istemeyen uye  (06.02.23 22:13:53)
deprem çok büyük bir coğrafyada olabilecek en kötü kış şartlarında oldu. kırsaldan kente kadar bu kadar büyük bir kapsama genel olarak ulaşılması çok zor bence o yüzden anlayabiliyorum.

  • roket adam  (06.02.23 22:23:02)
Abi afet/acil durum lojistiği hakkında ne kadar bilginiz var bilmiyorum ama o işler o kadar basit değil. Bunun direkt kendi dalı var, öyle laps diyince ekip toplanip iki cokoprens ile yola cikilmiyor. Daha ülkenin bu yardimi istemesi, ülkede bunun organize edilmesi vs.

Neyse, örnek; bu akşam Fransa'dan 139 kişi geliyor.
mobile.twitter.com
  • logisticsmanager  (06.02.23 22:33:58)
cevaplar icin tesekkurler. organize olma gerekliligini anlayabiliyorum ama sonucta zamana karsi yarisiliyor. enkaz altindaki insan en fazla uc gun dayanir. sonrasi artik can kurtarma degil enkaz kaldirmaya giriyor. umarim yarin cok daha iyi gecer.

  • aydonno  (06.02.23 22:51:23)
İsviçre'den 84 kişilik ekip ve köpekler geliyor mesela ama karar çıktıktan sonra hazırlık yapmaları hemen olan bir şey değil. En son yarım saat önce paylaşım yapmışlar, hazırlıkları tamamladık yola cikiyoruz diye.

  • fraise  (06.02.23 23:26:23)
  • Mirket  (06.02.23 23:51:45)
  • Mirket  (07.02.23 00:49:32)
ancak geliyorlar, en hazir en hizli ekip 5-6 saatte gelir, onlarin gelmesi, planlama toplantisi, deploy edilmesi falan derken en iyi ihtimalle 12 saat sonra işe başlayabilirler. yarin sabahtan itibaren bir cok yabanci ekip calismaya baslar.

  • tadellesever  (07.02.23 01:10:26)
Hindistan sahra hastanesi faaliyetlerine başlamış.

  • babilfish  (07.02.23 10:23:43)
yurtdisindan yardimlar, bir kisim, dun gece gelmis, 2 farkli ulkeden gelen yardimin AFAD'in organizasyonsuzlugu ve is bilmezligi nedeniyle butun gece havaalaninda bekledigini kisisel olarak biliyorum. allah herkesin yardimcisi olsun. AFAD hem yardimlarin dagitilmasinin hem de yurtdisindan gelenlerin koordinasyonu konusunda tamamen islevsiz kalmis durumda.

  • kassiopeia  (07.02.23 14:01:56 ~ 14:02:14)
Muharrem İncen'nin tweetlerinde bir vatandaş Japonya'dan yardım ekibi geldi Türkiyeden gelemedi diyordu.

  • Kahvedesu  (07.02.23 14:28:12)