Evinizde "şıklık" kattığını düşündüğünüz neler var?

Merhabalar

Evinizin herhangi bir yerinde "şık" olarak gördüğünüz neler var mesela? Hani mutfak dolaplarının altında spot lambanın olmadı, yatak odasında küçük bir lambader olması vs. gibi.

Sade ama şık bir şeyler koymak istiyorum, genel olarak fazla eşya olmasından yana değilim bu arada.

Bir eve şıklık kattığını düşündüğünüz şeyler var mı? 18 sene kirada oturduktan sonra ilk defa kendi evim oldu da (:

O yüzden her türlü tavsiyeye açığım.

Gereksiz eşyaların ve kitsch ürünlerin olmaması en büyük şıklık.

  • ruhen hastayim ben  (19.01.23 21:44:33)
salona da bir iki lambader, yerden sarı ışık huzurdur medeniyettir göz sağlığıdır

mum olayını da seviyorum yine loşluk
  • freebird5406_2  (19.01.23 21:55:13 ~ 22:02:22)
Şıklık sadeliktir ama ben kitaplığa, üstündeki biblolara ve yanındaki lambadere özel bir ilgi duyuyorum. Bunun dışında gizli veya açık halde çeşitli lambalarla evin her köşesini çok daha zarif hale getirebilirsiniz.

  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (19.01.23 21:55:57)
Evde herhangi bir art piece olması, tabloların üzerinde flut aplik aydinlatma olması, el dokuması halılar,vitrin,kitaplık ve gardropların içinde spot aydinlatmalar, bolca canlı çiçek ve bitki.

  • hipopotamus  (19.01.23 21:58:17)
Not panosu var. Bos durmasin diye de sacma sapan notlar yazip asiyorum. Bu sayede baktigim zaman kendimi duzenli biriymis gibi hissediyorum.

  • j r r tolkien hayrani  (19.01.23 22:03:06 ~ 22:04:13)
Perdelerim, lambaderlerim, soundbarım, baykuş mumluğum, tepe home melman koltuğum, yüksek sandalyelerim, avizem, fotoğraf çerçevelerim, saksıda bitkilerim

  • gabe h coud  (19.01.23 22:04:06)
Beyaz duvar, sıcak ampül, devetabanı

  • chavezding  (19.01.23 22:07:54)
sarı ışık, lambader vs terörüne tepki olarak geldim. Bembeyaz laboratuvar ışığı gibi tepeden aydınlatmam var evime dair en sevdiğim şeylerden biri. Sarı ışıkla yaşamak zorunda kalsam çok mutsuz olurdum :d

Ciddi cevaba dönersek, odaların tek renk boyalı olması değil de uyumlu bir şekilde iki renkte olması hoşuma gidiyor. Aile evimizi aldığımızda içini iç mimarla baştan yapmıştık, her odada olan bir baz renk ve her odanın bir-bir buçuk duvarında olan sekonder renk kombinasyonu çok yakışıyor bence odalara.
  • nundu  (19.01.23 22:12:37)
Büyük yeşil yapaklı bitkiler. Lambaderdir aksesuardır falan iyi hoş da bitki olmayan ev direkt bomboş geliyor gözüme.

  • ms brownstone  (19.01.23 22:39:59)
Yağlı boya tablo
Büyük yapraklı çiçekler
Kediler için estetik uyuma alanları
  • hasmetizm 2046  (19.01.23 23:17:43)
Şuan yok ama tablo, lambader, rengi ayarlanabilen ampul, led aydınlatmalar belki

  • kararsızataletfilozofu  (19.01.23 23:35:37)
Okuma köşesi, galeri duvarı, şu şekil cam ev içi duvarlar
encrypted-tbn0.gstatic.com

  • yazdonumu  (19.01.23 23:59:43)
abi nasil bir sadelik bu. sadelik ayagina 2010-2020 arasi butun trendleri tikabasa doldurmus bazi cevaplar.

bana gore en buyuk siklik etrafta dokuntu olmamasi. her sey olmasi gereken yerde muhafaza ediliyors o ev siktir.
  • hot potato  (20.01.23 00:15:07)
duvara geyik postu aldım. inanılmaz güzel duruyor

  • roket adam  (20.01.23 00:17:40)
Mutfak tezgahının masif ahşap olması çok iyi hissettiriyor bana. Bir de tezgahın üstündeki dolapların altında şerit gibi sarı ışıklar var, tepe ışığı yerine onu kullanıyoruz, özellikle akşamları ve geceleri açık tutuyoruz. Huzur verici.

Bunun haricinde uygun bir yer varsa kocaman bir tablo. 50*70 bence iyi. Zevk sizin.

Boy aynası ve dilsiz uşak yatak odasında çok iyi olur.

Eşyalar da altına süpürge mop vs girebilir şekilde olsun. Temizlikte ciddi rahatlık olur. Baza değil karyola olsun mesela veya koltuklar yere kadar inmesin, altı boş olsun. Bi robot süpürgeyle mis gibi günlük temizlik olur bu sayede.

Büyükçe bir masa şart bence. Yani bence salona kocaman bir masa, üstünde hem çalışırsınız geniş geniş, hem de evde eş dost daveti falan yaparken rahat edersiniz. .
  • vedatchilipeppers  (20.01.23 01:01:15)
mobilya olarak iskandinav tarzı masif ahşap komodin, büfe, tekli koltuk, orta sehpa vs. direkt havayı değiştiyor.

salona çiçek sehpası ve üstüne bir palmiye, devetabanı ya da fikus benjamin.

tablolar.

abajur, biblo gibi itemlar.

küçük raf ve raftan sarkan bir çiçek.

özetle iskandinav mobilya, çiçek ve tablo evi bayağı toparlar.
  • sir gawain  (20.01.23 02:23:05 ~ 02:28:53)
Tavanda isik olmamasi. Dumduz tavan. Avize denen sey bes metrelik tavanda isigi biraz asagi cekmek icin vardir. Apartman dairesinde avize olmaz.

  • alperz  (20.01.23 08:28:06)