"Tüm şansımı harcadım galiba." dediğiniz anlar var mı?

Az önce arkadaşlarla geyiğini yapıyorduk, buraya da sormak istedim. Soru başlıkta..

yeni i$im ve konumu dusundugumun fazlasi oldu. 193 secenekten en iyisi

  • ala09  (13.01.23 09:57:30)
Çok net bir ölümden döndüm. Ustuste yazı turada 6 kez kazanmak gibiydi.

  • kisa  (13.01.23 10:00:42)
askerlikte harcamış olabilirim. askerliğimi istanbul'da, evimin 20 dk uzağında yaptım. o zamanlar sivilde denetçiydim. acemilikte buraya gelmiş olmam ciddi şans. bölükteki rütbeli bir asker msb denetçilik sınavına hazırlanıyormuş. bana yardım edersen ustalığını istediğin yerde yaparsın dedi. acemiliğim adamla sınava hazırlanmakla geçti. sonra da hemen yan taraftaki usta birliğinde, tüm kantinlerden ve askeri marketlerden sorumlu denetçi oldum. bölüğün tarihindeki ilk askeri iç denetim bana denk geldi. amirallere şirket denetimi verir gibi denetim verdim ve geçtik. böyle bir itibar yok. kimse dokunamıyor. sayko bir yarbay vardı, üzerime oynamaya çalışırdı ama denetimden sonra o da vazgeçti hatta sohbet etmeye ilişki kurmaya çalıştı. kamuflaj bir kaç kez giydim. genelde sivil kıyafet. askeri internet dışında full hızlı ev interneti. dizi, oyun, borsa. 5 ay 5 gün çok güzel geçti. bölükteki sivil memurlar kızını yapmaya çalıştı :) rütbeliler facebook istedi, yok dedim, gittim facebooktan bunları buldum, tek tek engelledim :) telefon istediler. yasak değil mi komutanım dedim. (o zaman yasaktı) numara istediler, yanlış numara verdim :) sivilde beni tanımazsan x yaparım diyenler oldu. x mix yapamadılar :P

  • gabe h coud  (13.01.23 10:21:13 ~ 10:42:31)
büyük ihtimalle ölümle sonuçlanacak bir trafik kazasını kılpayı atlattım.

  • inheritance  (13.01.23 10:34:36)
@ala09 kadar olmasa da tr şartları içerisinde öyle denilebilir. İş ve şirket konusu yani.

  • ananiyimioguz  (13.01.23 10:37:08)
adeta 9 canlı bir kedi olduğum için bendeki şans hiç tükenmiyor maşallah. hayatımda çok kırılma oldu ve hepsini atlattım

  • Hallegadola  (13.01.23 10:42:32)
Cocukken sokakta top oynardik. Bir keresinde cok sert bir sutum bebek arabasindaki 1-2 yaslarindaki cocugun kafasini yaladi gecti resmen. Allah korudu. Cocuk arabada yatar vaziyette degildi, kafasini hafif one cikarmisti. Normalde araba gecerken, insanlar gecerken maca ara verilir herkes durur, gecmesini beklerdik, o sirada bebek arabasiyla gecen kadin icin herkes durmus, ben macin heyecani geregi farkina varamadim devam ettim, top da bendeydi cok sert bir sut attim. Yani tamamen suclu idim. Bebegin annesi bagirdi cagirdi, naapiyorsunuz, dikkat etsenize, bebege gelecekti diye hepimiz donmustuk. O sut isabet etmedi diye halen sukrederim, duygusal oldugum zamanlarda da aglarim, ya isabet etseydi ne olurdu diye.

  • neck_and_neck  (13.01.23 10:54:31 ~ 10:59:55)