Eczane İçin Güzel Bir Cümle

Merhabalar, eczanemiz için güzel bir söz istiyoruz.

Şöyle ki, eskiden dükkana girdiğinizde karşınızadaki kirişte:
"Sağlıklı günler dileriz"
yazardı.

Şimdi dekorasyonu baştan sona değiştiriyoruz. Aynı kirişe 45° eğimle daha afişli bir yazı düşünüyoruz.

Benim aklıma "Eczane en yakın sağlık danışmanınızdır" geldi ama içime de pek sinmiyor.

Var mı çok daha güzel fikri olan?

'İşinize geliyorsa'
Yazdırın, 'Eczane en yakın sağlık danışmanınızdır' yerine.

Çok ve çok daha sade bir 'Sağlıklı Günler' tabelası yeterli. Sadece bu kadar ama bak, 'dileriz' bile olmayacak.
  • pavlis  (07.01.23 20:52:33)
"eczane en yakın sağlık danışmanınızdır" sıkıcı ve nobran denilebilecek bir cümle, kibar tınlamıyor kulağa, bir temenni de değil, dümdüz bir bilgi cümlesi.

pavlis'e katılıyorum, "sağlıklı günler" çok kibar ve yeterli duruyor.
  • nimberjack  (07.01.23 21:14:25)
saglikli gunler guzel bence de. veya sagliginiz onceligimizdir. ama sizin cumle cok kamu spotu gibi. ilkokulda ezcane kosesi yapilsa anca oraya konur :)

  • Kittie  (07.01.23 21:25:37)
Dert sende derman bende. Boyle yazinca kamyon arkasi yazi gibi oldu ancak bence eczane konseptine yakisir bir cumle.

  • j r r tolkien hayrani  (07.01.23 21:47:54)
Ahah ben de bi "zaman en büyük ilaçtır" düşünmem de çok lakayt geldi sonra vazgeçtim.

  • deadwampir  (07.01.23 21:50:16)
Acil sifalar :D

  • invictae  (07.01.23 22:33:34)
"Sağlıklı günler için buradayız, hoş geldiniz."

  • michael_knight  (07.01.23 23:39:56)
İlaç fiyatlarından hem eczacıların hem de hastaların memnun olmadığını düşünerek; sağlık olsun...

  • curukturpkokusu  (07.01.23 23:54:57)
bence saglikli gunler dileriz gayet yerinde ve uygun seviyede bir cumle. neden degistirmek istediniz bilmiyorum ama ben olsam cumleyi degistirmezdim. sizin cumle eskiden saglik karnelerinde yaziyordu sanki ama cok kamu spotu havasi var bence de. saglikli gunler dileriz gayet yeterli diye dusundum ben.

  • in vino veritas  (07.01.23 23:59:47)
"Sağlıklı günler dileriz" yeterince iyi bence, "Eczane en yakın sağlık danışmanınızdır" bana pek inandirici gelmiyor zira Turkiye'de hic saglik konusunda dise dokunur tavsiye veren bir ecazaciya denk gelmedim, haliyle oyle bir beklentim yok.

  • hot potato  (08.01.23 07:01:52)
Sağlık olsun
Hem dilimize yerleşmiş bir kalıp, hem eczane için cuk oturur, hem de güzel bir temenni.

  • etna  (08.01.23 10:03:11)
derdini söyle derman olayım :)

  • halanne  (08.01.23 10:23:23)
Eczacı: Doktor yazısını okuyabilen tek kişi.

:)
  • ermanen  (08.01.23 10:47:18)
@j r r tolkien hayrani+1
Benim de aklıma direkt bu cümle geldi:D @curukturpkokusu önerisi de çok iyi:D
Olmaz derseniz "hoş geldiniz, sağlıklı günler dileriz." uygun bence.
  • Amaranta ursula  (08.01.23 11:01:26)
"Sağlıklı günler" ("dileriz" olsa da olur, olmasa da) yazmanız veya hiçbir şey yazmamanız bence en mantıklısı. Diğerleri "canı neler de istermiş" veya "ya bi git" düşüncesi oluşturdu bende :)

  • cosmicstring  (08.01.23 11:30:05)