Yoğun göz kuruluğu

14 senedir lens kullanıyorum ama çok titizim. Şu ana kadar hiç bakteri bazlı bir problem yaşamadım. Son zamanlarda hayatım da değişmedi senelerdir sürekli ekrana bakarak çalışıyorum. Bir de tabii telefon vs hep elde :) Filtre kahve tüketimim günde ortalama 4 kupayı geçmez o da çay gibi içiyorum yani kahvesi az suyu bol. Ama son 2 hafatdır dehşet bi göz kuruluğu yaşıyorum, hiçbir şekilde gözümü sulandıramıyorum (esnemek, gözpınarına bi damla limon damlatmak gibi şeyler de denedim :)) Ne kadar su içersem içeyim hep ağız kuruluğu yaşıyorum ama kan değerlerim de normal ve şeker hastası değilim.

Iyy yani özetle sizce doktora gitcek kadar ciddi olma yönünde bi konu mu yoksa eczaneden suni göz yaşı durumu çözer mi?

Hayatımda hiçbir şey değiştirmememe rağmen böyle bir sorun yaşamam biraz tuhaf geldi.

Bir yerden sonra göz lensi kabul etmiyor. Ben de sizin gibi aylık lensi her ay değiştirip, her gün lensleri çıkardığım tüm kurallara dikkat ettiğim halde sanırım bir 10 senelik kullanımdan sonra artık uzun süre lens takamıyorum. farklı marka da denedim geçmedi. doktorlar da kuruluk için sadece göz damlası veriyor ki geçici bir çözüm. sosyal ortamlar dışında tamamen gözlüğe döndüm bu yüzden.

  • roket adam  (17.12.22 12:52:03)
Roket adam'in dedigi gibi bana da doktorum seneler once gozun bir sure kabul etmeyecegini soylemisti. Ayrica 8+8+8 kuralini uygulamami soylemisti; 8 saat lenssiz, 8 saat lensli, 8 saat uyku. Ben bu nedenle cok uzun sure is yerinde lens kullanmadim, ise gider gitmez cikarir, cikarken tekrar takardim uyuyana kadar. Imkaniniz varsa lazer muhtesem bir seymis, yaptirdigim gun neden bu kadar erteledim dedim, halen ayni fikirdeyim

  • kassiopeia  (17.12.22 13:21:25)