[]

"de"yi ve noktalama işaretlerin doğru yazmanın önemini anlatan cümle neydi?

Merhabalar

Hani bir cümle vardı, cümlenin 3-4 versiyonunda "de"yi ayrı ve noktalama işaretlerini (virgüldü sanırım) koyup koymadığına göre farklı anlamlar çıkıyordu. Cümlenin içinde sanki "çatı" mı ne geçiyordu ama bundan emin değilim.

Hatırlayan var mı bunu?

Edit: çatı değil dammış. kibritsuyu bulmuş sağolsun.

 
Virgül için;

Oku baban gibi eşek olma cümlesi var ama hepsinin bir arada olduğu bir cümle duymadım hiç. Duyuruyu takip için yazıyorum.
  • coldegezenkutupayisi  (11.11.22 20:59:44) 
-Çikolata alıyorum.
+Banada al. (Banada diye bir marka varmış.)
+Bana da al. (Aynısından alıyor.)

Ben bunu görmüştüm.
  • ruhen hastayim ben  (11.11.22 21:18:27 ~ 21:18:35) 
Odamı yeşile boyamış.
O damı yeşile boyamış.
O da mı yeşile boyamış.
  • kibritsuyu  (11.11.22 21:48:53) 
Mobildeyim editleyemedim.

Noktalama işaretli olanı da:

O, damı yeşile boyamış.
  • kibritsuyu  (11.11.22 23:20:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.