Dudakta bir haftadir gecmeyen ucuk

1 haftadir mimlendim resmen. Gecmesi icin illa ucuk kremi mi kullanmak gerek, baska yolu yok mu?

Sarımsağı soyup dişinde bıcak kesikleri oluşturduktan sonra sıkıp suyunu sürmek.

  • Amaranta ursula  (10.11.22 23:15:02)
vectavir

  • burchak  (10.11.22 23:28:16)
hiçbir şey yapma. biraz yürüyüş yap kurusun. su değdirme. ilaçla daha geç sürüyo ilileşmesi. kendi kendine iyileşmesini bekle dokunma yağ bulastırma su değdirme 1 günde geçer

  • koela  (11.11.22 11:13:00)
cok ucuk cikaran bir insan olarak sarimsak bir yontem ama bende alerji yapiyor direk kirmizi oluyor her yer daha cok belli oluyor :). Asiklovir temelli ilaclar ise yarar ozellikle baslarda, ancaak merhem surer gibi dagitarak degil macunla yoklama gibi ucugun oldugu yere bas cek yaparak surun dagitmayin yani, azdirir dagitir. Yagli yani yemek yapilmis tahta kasigi ocakta isitip ucuga basmak da bir kocakari yontemidir, calisir. ellememek de bir cozum soylendigi gibi ama bir gun tabii biraz ekstra, ucuk, aft vs.de gercekten unutup elleyip mudahale edip azdirmamak bir yontemdir, vucut halleder.

  • wallcan  (11.11.22 12:44:43)