[]

Sütle tüketildiğinde zehirleyici olabilecek bir şey var mı?

Yatmadan önce yulaflı sütüme ne besin bulsam katıyorum. Sütle tüketilmesi sakıncalı bir şey yok değil mi?
 
yok, zamanında balıkla süt ürünleri tüketilmez efsanesinden kalma o fikir.


  • orpheus  (17.09.22 01:40:05) 
yok ama sut pek cok kiside siskinlik, hazimsizlik yapabiliyor. laktoz intoleransiniz da olabilir. bunlar hep hayat kalitenizi dusuren seyler. gunluk olarak duzenli tuketmeyi dusunuyorsaniz once vucudunuzun tolere edebildiginden emin olun derim.


  • in vino veritas  (17.09.22 11:04:21) 
Balıkla tüketilirse zehirler düşüncesi safsatadan ibaret, lakin her şey de masum değil.

Örneğin limon, portakal gibi asitli gıdalar sütü keser, peynir peynir yapar. Belki zehirlemez ama kötü bir şey olur. Mideniz bulanabilir.
  • kibritsuyu  (17.09.22 14:41:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.