[]

Elimi kestim. Sanırım bıçak kemiğe değdi. Tıbbî müdahale gerekir mi?

Başparmağımın geri kemiğine denk gelen yer kesildi.
Kesiği muntazam bir şekilde kapattım ve birleşti.
Ama ağrı var. Birkaç güne geçer gibi.

Sorum şu: Bıçak kemiğe değmişse, çizmişse vb. bir durumda kendiliğinden geçer mi? Yoksa mutlaka doktora gitmeli mi?

 
ben olsam kesin giderdim, iltihap vs riski de olabilir.


  • dlendam  (28.08.22 15:05:14) 
git tabii ki enfeksiyon riski oluşabilir iyileşmiş gibi görünse de


  • clones  (28.08.22 16:09:55) 
Benim de başparmağıma ince ama sivri bir şey girmişti kemiğe kadar. Siniri zedelemişti. Parmağımın bir kısmı uyuştu. Doktora gittim. Muayene etti, bence uyuşukluk kalıcı değil dedi ve bu kadar :) Dediğiniz gibi hızlıca kapanmıştı zaten benim de ama bir süre üstüne bastırdıkça acıyordu. Benim sonra acı da uyuşukluk da geçti.

Kızarıklık, iltihap toplama, hareket kısıtı gibi bir durum gözlemlemiyorsanız geçer bence. Bir süre daha gözleyin derim.
  • inawen  (28.08.22 19:08:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.