Pazar günü buldok vb. bir cins köpek bir kediye saldırdı? Şikâyet etmeli mi

Bulunduğum binanın camından şahit oldum.
Köpek kediyi ağzına almıştı.
Sahibi bırakması için bağırıyordu.
Tüm mahalle bu bağırışı duydu.
Köpek kediyi bıraktı ama artık yapacak bir şey kalmamıştı :(
Sonra adam köpeyi tasmasından tutup götürdü.
O an yanımda telefonum yoktu, görüntü alamadım.
Ama olayın gerçekleştiği sokağı biliyorum.
Çevredeki kameralar aracılığıyla kişi tespit edilebilir belki.
Polise ya da hayvan hakları savunucularına şikâyet etsem bir sonuç çıkar mı acaba?
Ne yapmalıyım?
Köpeğin bir suçu olduğunu düşünmüyorum ama köpeğe zarar verilebileceğinden de korkuyorum.
155'e şikâyet etsem nasıl olur?
Şikâyet ederek başıma iş açma ihtimalim de var mı?

tarım ilçeye başvurun. bu tür olaylara onlar bakıyor diye biliyorum. elinizde görüntü yoksa pek birşey beklemeyin bu arada...

  • false pretension  (05.08.22 20:38:45)
Bildiğim kadarıyla ağızlıksız gezdirdiği için sahibi ceza yer. Buldog yasaklı ırk olsaydı tarım orman alırdı köpeği ama bu durumda almaz.

Bence 155 yerine DKMP bölge müdürlüğüne ulaşın. Haykonfed'den destek alın. Zaten onlar polisi (Haydi Polisi) yanlarına alacaklardır. Cimer seçeneğini de dikkate alın.

Köpeğin sahibi iyi niyetli olsaydı geri dönüp kedinin sağlığına bakar, alır, duruma göre kliniğe ya da tıbbi atığa/gömmeye götürebilirdi. Hikayeniz bu şekildeyse bence dengesiz bir sahip ve cezalandırılmalı.

Direkt polisi ararsanız sallamasyon bir şey çıkabilir ortaya. Tecrübeyle sabit.
  • one minute  (05.08.22 21:42:48)