[]

Pazar günü buldok vb. bir cins köpek bir kediye saldırdı? Şikâyet etmeli mi

Bulunduğum binanın camından şahit oldum.
Köpek kediyi ağzına almıştı.
Sahibi bırakması için bağırıyordu.
Tüm mahalle bu bağırışı duydu.
Köpek kediyi bıraktı ama artık yapacak bir şey kalmamıştı :(
Sonra adam köpeyi tasmasından tutup götürdü.
O an yanımda telefonum yoktu, görüntü alamadım.
Ama olayın gerçekleştiği sokağı biliyorum.
Çevredeki kameralar aracılığıyla kişi tespit edilebilir belki.
Polise ya da hayvan hakları savunucularına şikâyet etsem bir sonuç çıkar mı acaba?
Ne yapmalıyım?
Köpeğin bir suçu olduğunu düşünmüyorum ama köpeğe zarar verilebileceğinden de korkuyorum.
155'e şikâyet etsem nasıl olur?
Şikâyet ederek başıma iş açma ihtimalim de var mı?

 
tarım ilçeye başvurun. bu tür olaylara onlar bakıyor diye biliyorum. elinizde görüntü yoksa pek birşey beklemeyin bu arada...


  • false pretension  (05.08.22 20:38:45) 
Bildiğim kadarıyla ağızlıksız gezdirdiği için sahibi ceza yer. Buldog yasaklı ırk olsaydı tarım orman alırdı köpeği ama bu durumda almaz.

Bence 155 yerine DKMP bölge müdürlüğüne ulaşın. Haykonfed'den destek alın. Zaten onlar polisi (Haydi Polisi) yanlarına alacaklardır. Cimer seçeneğini de dikkate alın.

Köpeğin sahibi iyi niyetli olsaydı geri dönüp kedinin sağlığına bakar, alır, duruma göre kliniğe ya da tıbbi atığa/gömmeye götürebilirdi. Hikayeniz bu şekildeyse bence dengesiz bir sahip ve cezalandırılmalı.

Direkt polisi ararsanız sallamasyon bir şey çıkabilir ortaya. Tecrübeyle sabit.
  • one minute  (05.08.22 21:42:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.