bi seye cok uzulmemek mi lazim

annem hep bu kadar harap etme kendini her seyin beteri var.
asil dert buymus derken bulursun kendini baska seyde.
bu kadar uzuntunun sonu iyi olmaz.
vb seyler soyluyor.

su an yasadigim seye annem de sahit ve 3 gundur yemek yiyemiyorum.
aclik hissetmiyorum. yataktayim.

her turlu yoruma, bilgiye, fikre, varsayima acigim cevaplarda.
cok uzgunum su an.

Üzüldüğün şey ne bilmiyorum ama, sağlık sorunu dışında her şey gelip geçici.
aşk acısı geçiyor, maddi sorun düzeliyor.

  • neymis  (17.07.22 20:16:19)
ölümün olduğu şu 3 günlük dünyada hiçbir şey dert edilmeye değmez.

belki 5 dakika sonra, belki yarın öleceğiz? kalp krizi geçireceğiz, yolda araba çarpacak, kafamıza inşaattan malzeme düşecek?

değer mi?
  • rose parks  (17.07.22 20:29:31)
@rose parks +sonsuz

  • candide  (17.07.22 20:30:44)
Evet ama insanin elinde olmuyor benim de bir sey icin cok üzüldügum sabahlara kadar aglayip dua ettigim bir donem olmustu.simdi o zamanlarima cok üzülüyorum cunku ne yaparsan yap kader diye bir sey var kabullenmek ve devam etmek gerekiyor

  • bugunolmadiamayarinkesinolacak  (17.07.22 20:32:48)
insana üzülme demek saçma bir faydası da yok, insan üzüle üzüle atlatır böyle şeyleri

  • freebird5406_2  (17.07.22 20:40:13)
Konu abinin eşiyse o kadın normal değil. Psikolojik bir rahatsızlığı var büyük ihtimalle. İletişimi tamamen kesmezseniz sizi de etkiler bu kişiler. Soruya cevap olarak tabii ki çok üzülmemek lazım. Her şeyin bir ölçüsü var.

  • dissendium  (17.07.22 20:51:49)
dissendium: konu o degil ama cevap icin tesekkurler

  • Kittie  (17.07.22 20:58:22 ~ 21:00:12)
Ben de aynı durumdayım. Geçen besin zehirlenmesi geçirip, tüm gün kusunca tüm dertlerimi unuttum. Bu üzüntü mideye de vuruyor. Kusma refleksleri gösteriyordum. Bunları düşün ve üzülme.

  • geçerkenugradım  (17.07.22 22:38:04)
Tabi ki herkes üzülme diycektir. Üzgünlüğünü yaşa. İştahın yoksa yeme, yataktan çıkmak istemiyorsan çıkma. Bir an gelicek ve dank edicektir. Ama fizyolojik ya da psikolojik olarak içinden çıkılmaz bir hale gireceğini öngördüğün an yardım almaktan çekinme.

  • lüzumsuz adam  (18.07.22 00:15:52)
Bir şarkıda diyordu: Zaman geçiyor, öyle böyle geçiyor. Her şey anılaşıyor. Zaman geçiyor, öyle böyle geçiyor. Hayat devam ediyor.

Kısa sürede üzüntüyü üstünüzden atıp daha iyi bir şekilde devam etmeniz dileğiyle.
  • havadakarada  (18.07.22 00:31:56)
@freebird +1
Birinin üzülme demesiyle acın, derdin geçmiyor ki. Ateş düştüğü yeri yakar her zaman. Bazıları daha rahat atlatıyor, bazılarıysa daha stresli.
İçinizde tutmayın ağlayacaksanız ağlayın, daha çok paylaşmak isterseniz paylaşın.

Umarım kolayca atlatırsınız.

Yemek yiyememe, sürekli düşünme sorunları anksiyete bozukluğundan kaynaklı olabilir.
  • sevilen progressive türkücü  (18.07.22 00:50:34 ~ 00:53:29)
bu kadar üzüldüğün, uğrunda yemek yemediğin olay ne olursa olsun, bu davranışının neye faydası var? olay/konu bitmiş mi oluyor? hiç yaşanmamış hale mi geliyor yoksa kafanda durdukça/döndükçe seni daha derine mi çekiyor? daha derine çekildikçe ne buluyorsun?

dün bu kadar derinde değildin, ne buldun? bir önceki gün daha az derinde idin, ne vardı orada? 2 ay önce bunların hiç biri yoktu derinde bile değildin ne yapıyordun o sırada?

kimse sana hiç üzülme diyemez, üzüntü de, mutlulukta birer duygudur ve yaşanması hissedilmesi gerekir ancak bu gereklilik geriye kalan öncelikle kendine, sonrasında başkalarına karşı sorumluluklarını bırakman için bahane olamaz.

üzüldüğün için yatakta değilsin, üzüldüğün için sorumluluklarından kaçıyorsun sadece.

Çocuğun olsa idi, onu böyle yataktan çıkmayarak onu damı aç bırakacaktın? ya da kedini?

Bu tür durumlardaki davranışın 3-4 gün sonraki karakterini belirler, durumu ve davranışını beynin en derinlere kodlar ve gün gelir benzer şeyleri yaşadığında aynı davranışı sergilemene neden olur, sen acı çekerken etrafında sana ihtiyacı olanları yarı yolda bırakırsın.

depresyon bir bencillik halidir. narsizm kokar ve sadece ben dersin. ben üzülüyorum, ben acı çekiyorum, benim duygularım dersin, etrafındaki insanlara ne kadar zarar verdiğinin farkına varamazsın. sen bencil birimisin? sen sana ihtiyacı olanları yarı yolda bırakan biri misin? kendine bunları yakıştırabiliyor musun?
  • selam  (18.07.22 14:50:25)
Üzülmeni gerektirmeyen bir durum olsa üzülmezdin. Bence kendine üzülmek için bir süre belirle ve o sürede üzülmemeye çalışma. Ama mutlaka o sürenin sonunda kendine verdiğin sözü tut ve ufak ufak normal hayatına dönmek içşn değilikliklere başla. Belki işe yarar.

  • sevenay  (22.07.22 17:04:24)