[]

Site taşıma sonrası mailin bozulması

Selamlar. Hosting firmamı değiştim. Artık sitedeki formlar gönderilemiyor. Bir önceki taşıma işlemimde de olmuştu ve çözmüştüm ama unuttum nasıl hallettiğimi.

Yandex kullanıyorum mail olarak. Ne yapmak lazım fikri olan var mı?

SMTP eklentim "PHPMailer SMTP Error: Could not connect to SMTP host" hatası veriyor.

 
hosting de NS ayarlarını güncellemen lazim. önceki hostinge hala bağlanabiliyorsan ayarlar orada vardır.


  • helenart  (23.06.22 00:16:08) 
Yeni hostinginizde mx ayarlarını yapmalısınız, mx, spf ve dkim


  • delikedidilimiyedi  (23.06.22 11:40:14) 
aklima gelenler
1. kullandiginiz formda statik bir referans var ve o eski siteye gidiyor.
2. ns kayitlari güncellemesi henüz dns sunucularina yansimamis olabilir.
  • helenart  (23.06.22 15:30:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.