Alerji testi icin dermatolojiye mi gidilmeli?

Özellikle tatlı bir şeyler yedikten sonra kollarım ve boyun kısmım hemen kaşınmaya başlıyor ve o kadar kaşınıyor ki kabarıp pütürtüler oluşuyor. Hatta bazen bacaklarımda da iğne batması şeklinde başlayıp kaşıntı atağı olarak devam ediyor. Güneşli bir yerde bulunmasam ortam sadece sıcak olsa bile geliyor bu kaşıntı atağı, kalkıp lifle iyice ovalanana kadar da gitmiyor. Kışın bu kadar olmuyor ama yazın aşırı derecede atak geliyor. 3 sene önceye kadar yoktu, son 1 senedir çok yoğun var. Bu şimdi alerji kategorisine mi girer yoksa başka bir sorunun belirtisi mi?

Onagöre randevu alayım diyecem ama randevu da alınmıyor :)

Randevu alinmiyir ayni sorundan sikayetciyim en son bir ozele gittim cildiyeye orda da hastanede alerji testi olmadigi icin yonlendirmedi.

sozun ozu bir ozele gidin ama muayeneden once alerji testi sorun
  • ala09  (21.06.22 00:57:16)
immünoloji ve alerji hastalıklarından randevu alman gerekir. direkt randevu alamazsan önce dahiliyeden randevu alıp sevk istemen gerekir.

ben testleri yaptırdım ama doğru sonuç verdiğini düşünmüyorum. kan tahlillerini istanbul'daki özel bir laba gönderiyor devlet hastaneleri.
  • datlu  (21.06.22 16:10:35)
alerji kiti gibi bir şeyler oluyor hastanelerde. ben devlette yaptırmıştım. immunoloji ve alerji bölümünde.

böyle koluna batırıyorlar örnekleri kan alma yok.

sizin durumu da bilemiyorum ama sanki karaciğerle ilgili bir durummuş gibi sallayayım. bence bir dahiliyeye görünün siz.
  • kveldulv  (21.06.22 17:44:05)