[]

Buzluğa pet su şişesi ve küçük meyve sularından atsam patlamaz değil mi?

Sb.
 
genleşeceği boşluk varsa ki pet şişe sularda oluyor patlamaz. meyve suyundan emin değilim ama sanmıyorum.


  • bohr atom modeli  (15.06.22 12:48:14) 
soda patlıyor. kesin bilgi. hehe.
plastik şişelerde çok sorun olmaz gibi. hele ki belli bir boşluk varsa.

  • lazpalle  (15.06.22 13:55:13) 
pet şişe patlamaz, tamamen doldursanız yırtılır.

ama zaten pet şişenin altı içe doğru kavisli oluyor. genleştiğinde o kavis dışarı çıkıp biraz daha hacmini arttırmış oluyor.

meyve suları da öyle.
onları da çok şişirince alttan kulakları dışarı doğru çıkıyor.
ama buzluğa atmayı denemedim, denemek lazım.
  • biseysorcaktim  (15.06.22 14:34:08 ~ 14:35:04) 
Teneke kutu,ustu acik porselen kase, soda sisesi patliyor kesin bilgi.


  • divit  (15.06.22 15:17:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.