şu dönemde dolar&altın bozup araba almak?

duyurunun warren buffettları!

360 370 civarın araba almayı planlıyorum. bunun için 5 bin dolar ve artı olarak altın bozmam lazım.

yani 150 bin liralık dolar ve altın bozulacak. mantıklı mı bu? yoksa halihazırda olan aracımı hiç değiştirmeyeyim mi?

teşekkürler

dolar/altın önümüzdeki sürede artacak gibi görünüyor.
araba piyasası güçlü, yani yatırım olanağı da taşıyan bir şeyse aynı derecede artması, zarar ettirmeyip daha da fazl kazandırması öngörülebilir. ama tabii tam tersi de olabilir, hiçbir şey ytd.

  • patronaj1  (12.05.22 15:50:16)
Sen ne istiyon? arabayi degistirmek mi kenarda para tutmak mi? bence mal almak daha mantikli. imkansiz gibi dursa da para deger kaybedeeer kazanir vs ama araba ihtiyac oldugu icin her turlu kullanirsin, degerlenir, ihtiyacin olur, satarsin. ama kullanmis oluyorsun bence daha makul. abi paramizla alamadigimiz seyler oldu ya mesela iphone13 çip kitligi, yok efendim sifir araba yok vs. O yuzden mal sahibi olmak +1

  • ala09  (12.05.22 15:56:46)
Ben ayni ikilemde kalip %70 dolar %30 altin bozup arac aldim. Zaten dolar oraninda arac fiyatlari artiyor da, Temmuz sonu gibi araclara enflasyon oraninda da zam gelecek buyuk olasilikla (euro icin %8-10 civari). Arac bulma ve malzeme sikintilari da yakin zamanda cozulecek gibi degil. Otv indirimi gelmedigi surece ozetle bence bu is mantikli olur, ki onu da ongormek mumkun degil (ki bence pek olasi da degil).

  • gibicibicis  (12.05.22 19:23:04)
Bana su an icin tam tersi, yani arabayi bozup dolar almak, daha mantikli geliyor.

  • dunal  (12.05.22 21:36:16)
ihityaç varsa araba almak mantıklı, 360k lık bi arabanın kaskosu sigortası bakımı vs. derken arabaya aylık 750tl hava parası verceksiniz bunu da unutmayın.

  • captainmrg  (12.05.22 22:58:28)
fazla farketmez ki. dolar altın artınca araba fiyatları da artmış olacak. 25bin usdlik araba yine aynı olacak. unutmayın ki araba zaten dolar endeksli bişey. alabiliyorsanız bence beklemeye gerek yok. en azından hayat kalitesini bi an önce artırmıs olursunuz

  • megacracker  (13.05.22 00:35:23)